MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Повідомлено про засудження кримського татарина за участь у батальйоні ім. Н. Челебіджихана

04.06.2019   
ХПГ-інформ
Підконтрольний московській владі суд у Криму засудив 25-річного кримського татарина Едема Кадирова до чотирьох років позбавлення волі та одного року обмеження волі.

Учора, 3 червня, сайт «Радіо свобода» передав, посилаючись на «російські інформагенції», які своєю чергою посилаються на «регіональне управління ФСБ», що підконтрольний московській владі суд у Криму засудив 25-річного кримського татарина Едема Кадирова до чотирьох років позбавлення волі та одного року обмеження волі. Того ж дня сайт проєкту «Крым.Реалии», повідомляючи ту саму новину, послався на промосковський кримський інформаційний веб-сайт «Крыминформ».

«Крыминформ» повідомляє, посилаючись на прес-службу УФСБ РФ по Республіці Крим і Севастополю, що 31 травня «Кіровський районний суд Криму засудив кримчанина Едема Кадирова до 4 років ув’язнення за участь у незаконному націоналістичному збройному формуванні (мається на увазі кримськотатарський добровольчій батальйон імені Номана Челебіджихана – ред.), у якім він виконував функцію особистого охоронця його організатора – екстреміста Ленура Іслямова».

Повернувшись до Криму, пише видання, Кадиров нібито мав можливість добровільно припинити участь у діяльності незаконного формування, проте не зробив цього, і 23 січня цього року був затриманий силовиками. У ході слідства Кадиров нібито цілком визнав провину.

Ленур Іслямов стверджує, що не знає людину, яку російські силовики затримали у Криму і називають його «охоронцем».

25 січня цього року те саме видання з посиланням на те саме джерело повідомило, що «24-річного кримчанина Февзі Саганджі засудили до 10,5 років колонії за «участь у кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Н. Челебіджихана». Тоді командир кримськотатарського цивільного формування ім. Н. Челебіджихана Ленур Іслямов у коментарі телеканалу ATR повідомив, що не знає цю людину, а всі обвинувачення Февзі Саганджі в участі у незаконному формуванні – безпідставні.

Цікаво, що в інформації про Саганджі та Кадирова «Крыминформ» дає той самий відеоролік і світлини про затримання працівниками ФСБ «учасника протизаконного збройного формування». Неясно, хто фігурує на цих відео- й фото-матеріялах – Саганджі, Кадиров чи взагалі якась третя особа.

Нібито Кадиров (3 червня 2019 року)

Нібито Саганджі (25 січня 2019 року)

 Поділитися