MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Місяць після побиття черкаського журналіста: слідство триває, Комаров досі в комі

04.06.2019   
Денис Волоха

Поліцейські заявляють про 1000 опитаних людей, проте справу розслідують не як посягання на життя журналіста, а як замах на умисне вбивство. Вадим Комаров перебуває в стані коми з дня нападу.


4-го травня 2019-го року о 09.24 невстановлена особа, перебуваючи біля будинку №40, що розташований на вул. Небесної Сотні у м. Черкаси, з метою вбивства завдала твердим предметом декілька ударів у ділянку голови ззаду журналісту та засновнику газети «Черкаські відгуки» Вадимові Комарову, — констатує черкаська поліція, відповідаючи на запит місцевого видання «Прочерк».

«Йому встановлено остаточний діагноз ‘тяжка відкрита проникаюча черепно-мозкова’. По цей час Вадим Едуардович перебуває в лікарні в стабільно тяжкому стані».

Черкаські правоохоронці говорять, що призначили понад 20 судових експертиз, здійснили поквартирний обхід мешканців квартир неподалік місця скоєння злочину, опитали понад тисячу людей, вилучили та переглянули відео з 17 камер спостереження.

Як бачимо, у своїй відповіді поліція визначає потерпілого саме як журналіста. Водночас, цю справу, як і багато інших подібних, кваліфікували за ч. 1 ст. 115 ККУ, тобто як замах на умисне вбивство, хоча в Кримінальному кодексі є стаття 3481 (Посягання на життя журналіста). Кримінальне законодавство України передбачає більш тяжку відповідальність за злочини щодо журналістів, що пов’язані з їхньою професійною діяльністю. Відповідальність за умисне вбивство — від 7 до 15 років, а за умисне вбивство журналіста — від 9 до 15, або довічне.

Але правоохоронці не хочуть кваліфікувати справу за 3481, незважаючи на те, що:

  • потерпілий займався резонансними розслідуваннями можливих зловживань чиновників;
  • у 2016-му потерпілого намагалися застрелити біля власного подвір’я.

Водночас, лікарі говорять, що позитивної динаміки стану Вадима Комарова — немає. Він, за словами черкаських лікарів, перебуває в стані коми, ушкоджена ⅓ частина мозку, — пише голова НСЖУ Сергій Томіленко. Він також додає, що рідні та колеги журналіста «не відчувають належної уваги до справи» з боку правоохоронців.

 Поділитися