MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Адвокат повідомив новини про Сенцова

05.06.2019   
ХПГ-інформ
Зі слів Дмитрія Дінзе, Сенцов продовжує займатися творчою працею, зокрема, взявся до роботи над новим фільмом. На здоров’я не скаржиться.

Український режисер Олег Сенцов, який відбуває покарання в колонії в місті Лабитнангі на півночі Росії, почувається нормально. Про це 5 червня повідомив адвокат Дмитрій Дінзе, який відвідав Сенцова в колонії, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии».


Олег Сенцов і Олександр Кольченко в суді (архівне фото)

Зі слів Дінзе, Сенцов продовжує займатися творчою працею, зокрема, взявся до роботи над новим фільмом.

«Недавно написав роман, відправив, незабаром мають його видати. Наскільки я зрозумів, написав оповідання, які так само незабаром мають видаватися. Зараз починає працювати над другим фільмом», – розповів адвокат.

На здоров’я Сенцов не скаржився.

«У принципі, він нормально почувається. Сьогодні він мав гарний настрій. Здоров’я також в нормі, прийшов до нормальної фізичної форми. Відповідно, по здоров’ю якихсь скарг немає», – повідомив Дінзе.

Як каже адвокат, Сенцов не має конфліктів із адміністрацією колонії.


Адвокат Дмитрій Дінзе


Нагадаємо, у серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними у справі про створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, у 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки у складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.

Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти до виправної колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.

У 2016 році РФ двічі – наприкінці жовтня та на початку грудня – відмовилась видати засуджених у справі «кримських терористів» Сенцова й Кольченка. Визнаний ПЦ «Меморіал» політв’язнем Геннадій Афанасьєв, який також проходив по цій справі, був звільнений у ході обміну в середині червня 2016 року.

Олег Сенцов тримав голодування з 14 травня до 5 жовтня 2018 року (145 днів) з вимогою звільнити з російських в’язниць усіх українських політв’язнів. 5 жовтня Сенцов заявив, що змушений голодування припинити, бо у противному разі його годуватимуть примусово.

Олег Сенцов попросив опублікувати заповіт, який він склав на початку вересня 2018 року, коли ще тримав голодування.

12 грудня 2018 року у Страсбургу відбулося вручення премії Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова, лавреатом якої цього року став Олег Сенцов. Премію за нього прийняли двоюрідна сестра Наталя Каплан та його адвокат Дмитрій Дінзе.

 Поділитися