MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Протягом травня зафіксовано 7 випадків агресії щодо медійників

06.06.2019   
ХПГ-інформ
Сьогодні – День журналіста – щорічне професійне свято працівників ЗМІ України. Цього дня варто згадати, що журналістська праця не завжди є безпечною – лише у травні 2019-го зафіксовано 7 інцидентів фізичної агресії щодо медійників.

Сьогодні – День журналіста – щорічне професійне свято працівників ЗМІ України. Цього дня варто згадати, що журналістська праця не завжди є безпечною.

Згідно з відомостями моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України», який Національна спілка журналістів України (НСЖУ) проводить спільно з партнерськими громадськими організаціями, з початку цього року зафіксовано 30 випадків застосування сили проти працівників засобів масової інформації. Лише у травні 2019-го зафіксовано 7 інцидентів фізичної агресії щодо журналістів, – повідомляє служба інформації НСЖУ.

Ось ці випадки:

1. 2 травня в Одесі на кореспондентку видання Odessa.online Олену Соломонову напали на Куликовому полі, де відбувалися масові акції з нагоди п’ятої річниці трагедії 2014 року.

2. Вранці 4 травня в Черкасах невідомий напав на журналіста і блоґера Вадима Комарова. Внаслідок побиття Комаров потрапив до лікарні з черепно-мозковою травмою, понад місяць журналіст перебуває в комі.

3. 7 травня в Одесі в Літньому театрі, де журналістка і блоґерка Світлана Підпала виконувала зйомку заходу, її облили з відра помиями. Пошкоджено техніку.

4. 8 травня у Волинській області на журналістів ТРК «Аверс» – Наталію Поліщук, Марічку Петручик і В’ячеслава Морошка – напали працівники митниці. Журналістів побили, відібрали журналістські посвідчення, знищили знімальну техніку.

5. 9 травня у Дніпрі під час мітингу журналіста й оператора «34 телеканалу» Всеволода Прокоф’єва невідомі облили фарбою.

6. 15 травня в Києві після засідання Кабміну на кореспондента телеканалу «1+1» Володимира Тимофійчука накинувся головний спеціаліст Секретаріату Кабміну – чиновник влаштував штовханину та хапав журналіста за одяг і руки, чим зірвав зйомку.

7. 16 травня після сесії районної ради в Каховці депутат Херсонської обласної ради перекрив журналісту видання «Новий день» (Херсон) Олегу Батурину дорогу, хапав його за руки і погрожував покалічити.


«Індекс фізичної безпеки журналістів» – це щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів в Україні. «Індекс» укладають спільно НСЖУ і партнери: ГО «Інформаційна безпека», ГО «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси.

 Поділитися