MENU

Литовський Сейм визнав депортацію кримських татар геноцидом

06.06.2019
Денис Волоха

Парламент Литовської Республіки прийняв резолюцію щодо визнання геноцидом злочинів Радянського союзу проти кримських татар у 1944-му році.


Про прийняття документу написав у Твіттері заступник директора телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.

77 депутатів проголосували «за», один — утримався, — повідомляє Європейська правда.

«Сейм засудив знищення й депортацію кримськотатарського народу, сплановану і здійснену тоталітарним радянським режимом у 1944-му році, з його батьківщини — Кримського півострова, у безлюдні райони Центральної Азії, у результаті чого більшість депортованих кримських татар загинули від голоду, хвороб, тортур і каторжних робіт», — цитує «ЄП» повідомлення Сейму Литви.

Як і в резолюції латвійського Сейму, прийнятій минулого місяця, у литовській резолюції засуджується незаконна окупація Російською Федерацією Криму, дискримінація населення (кримських татар зокрема) за мовною, культурною, релігійною та національною ознаками, а також скасування кримськотатарського самоврядування.

Сейм Латвії прийняв резолюцію про визнання депортації 1944-го року геноцидом 10- травня, до 74-их роковин трагедії.

Ще раніше до Латвії заборонили в’їзд російському співакові Григорію Лепсу, оскільки останнього включено до «списку Магнітського» через підозру у зв’язках із євразійським злочинним синдикатом «Братське коло».

 Поділитися