MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Знову хатні труси і затримання (ОНОВЛЕНО)

10.06.2019   
ХПГ-інформ
ФСБ РФ стверджує, що у Криму за кількома адресами відбуваються труси у підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії. Проти кількох кримчан порушені кримінальні справи. // ОНОВЛЕННЯ: В Алуштинському, Білогорському та Сімферопольському районах затримані 8 чоловіків.

Сьогодні, 10 червня, зранку у кількох районах Криму російські силовики проводять труси в господах кримських татар. Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», – передає сайт проєкту «Крым.Реалии».

Повідомлено, що після трусів затримали Різу Омерова, Ескендера Сулейманова та Айдера Джеппарова.

Також сьогодні дорогою до Ростова-на-Дону співробітники ДПС затримали батька й сестру Різи Омерова – Енвера Омерова та Фатму Ісмаїлову (дружину Рустема Ісмаїлова – фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір»). Енвера Омерова затримали.

ФСБ РФ стверджує, що у Криму за кількома адресами відбуваються труси у підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії. Проти кількох кримчан порушені кримінальні справи.

Також «Крым.Реалии» передає інформацію від адвоката Маммета Мамбетова, що у Білогорську під час хатнього трусу у Різи Омерова в його дружини розпочалися передчасні роди.

«Дружині Різи з Білогорська, якого після трусу забрали, стало дуже зле. На цей момент вона з передчасними родами в Білогорській лікарні. Потрібна допомога», – написав Мамбетов у Facebook.


ОНОВЛЕННЯ

11:19 – «Крым.Реалии» повідомив, що в Алуштинському, Білогорському та Сімферопольському районах затримані 8 чоловіків.

В Алушті затримані Руслан Нагаєв і Ельдар Кантеміров, у селі Малий Маяк – Руслан Месутов, у селі Ізобільному – Ленур Халілов, голова місцевої релігійної громади. Халілов підозрюється в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» в Алушті. За версією слідства, до цього осередку входили Кантеміров і Нагаєв.

У селі Зуя Білогорського району затриманий активіст Айдер Джеппаров, у Білогорську – Різа Омеров. Його батька Енвера Омерова затримали, коли він їхав до Ростова-на-Дону на суд у першій сімферопольській справі «Хізб ут-Тахрір». Місце перебування Енвера Омерова на цей момент невідоме.

У селищі Строгонівці під Сімферополем затриманий Ескендер Сулейманов, брат політв’язня Руслана Сулейманова, заарештованого в ході масових трусів 27 березня цього року.

ФСБ РФ заявляє, що слідчі заходи проходять у рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація або участь у діяльності терористичної організації) і стосується до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

 Поділитися