MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Підконтрольний Кремлю суд заарештував чотирьох з восьми затриманих учора кримчан

11.06.2019   
ХПГ-інформ
Вчора ввечері підконтрольний московській владі суд обрав запобіжний захід чотирьом з восьми затриманих в Алуштинському, Білогорському та Сімферопольському районах кримським татарам. Їх обвинувачують в організації або участі в терористичній організації. Засідання стосовно ще чотирьох кримчан призначені на сьогодні.

Вчора, 10 червня, ввечері підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в СІЗО чотирьом з восьми затриманих того дня кримським татарам. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии».

Згідно з судовою ухвалою, Різа Омеров перебуватиме під вартою 1 місяць і 26 днів – до 5 серпня. ФСБ РФ обвинувачує кримського татарина в «участі в діяльності терористичної організації» (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ). Засідання проходило в закритому режимі.

«Не були враховані пом’якшуючі обставини: він працює, троє малолітніх дітей. Не убігають від дітей, погодьтеся. Тому ми просили домовий арешт, але суд не прислухався», – сказав адвокат Олександр Стасюк.

Захист має намір оскаржити судове рішення.

Того ж вечора той самий суд відправив під арешт також до 5 серпня ще трьох затриманих – Енвера Омерова, Ескендера Сулейманова та Айдера Джеппарова.

58-річного Енвера Омерова, батька Різи Омерова, ФСБ обвинувачує в «організації діяльности терористичної організації» (ч. 1 ст. 205.5 КК РФ), Сулейманова і Джеппарова – в «участі в діяльності терористичної організації» (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ). Засідання проходили у закритому режимі.

Судові засідання з обрання запобіжного заходу ще чотирьом затриманим – Ленуру Халілову, Руслану Месутову, Ельдару Кантемірову та Руслану Нагаєву – мають відбутися сьогодні, 11 червня, у Київському районному суді.

Нагадаємо, вчора, 10 червня, в Алуштинському, Білогорському та Сімферопольському районах Криму після хатніх трусів затримані 8 чоловіків. ФСБ РФ заявило тоді, що слідчі заходи проходять у рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація або участь у діяльності терористичної організації) і стосується до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися