MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У побитого харківського оператора – інсульт

11.06.2019   
ХПГ-інформ

Стан Вадима Макарюка, побитого 7 червня під час сутичок на ринку Барабашова, залишається тяжким. Моніторингова місія ООН з прав людини засудила напад на журналіста.

«Засуджуємо жорстокі напади на співробітників медіа в Україні. Журналіст Вадим Комаров, на якого в травні напали в Черкасах, знаходиться в комі. Минулого тижня, 7 червня, здійснено насильницький напад на оператора Вадима Макарюка в Харкові. Ми закликаємо правоохоронні органи до вчасного та ефективного розслідування. Безкарність за насильство є неприйнятною», – йдеться в офіційній заяві Моніторингової місії.

«Вадима перевели до сьомої міської лікарні, тому що там є краще обладнання і більш кваліфіковані лікарі з його проблеми. Його стан вкрай важкий. Із розмови із заввідділенням: зараз йдеться про те, щоб він взагалі вижив», — розповіла у Фейсбуці його колега Ольга Калениченко. Лікарі констатують у чоловіка геморагічний інсульт унаслідок побиття.

Харківські журналісти звернулися до правоохоронців із вимогою забезпечити ефективне розслідування злочину: «Ми не маємо жодного сумніву, що причиною побиття стала професійна діяльність Вадима».

Відділ комунікації поліції Харківської області повідомив, що за подіями 7 червня порушено кримінальні провадження за трьома статтями: погроза або насильство щодо журналіста, перешкоджання професійній діяльності журналістів та розбій.

– У нас уже є особи, які допитані в якості свідків, – заявила речниця поліції Харківської області Олена Бараннік. Вона закликала звертатися до правоохоронців усіх, хто має інформацію про злочин, наприклад, водіїв, що проїжджали в цей час повз місце події і мають відповідний запис на відеореєстраторі.

Колеги Вадима також шукають свідків побиття.


Оператора 24-го каналу та «Вістей» побили, коли він знімав сутичку на ринку Барабашова. За свідченнями очевидців, за Вадимом Макарюком погналися 10-15 молодиків. В обличчя журналісту бризнули газом, забрали камеру, повалили і били ногами. Відеокамеру згодом знайшли, але без картки пам’яті.

Нагадаємо, 4 травня черкаському журналісту Вадиму Комарову невідомий розбив голову, завдавши три удари по голові тупим металічним предметом. Комаров досі перебуває в комі. Слідство триває.

 Поділитися