Крим: Підконтрольний Москві суд заарештував ще чотирьох затриманих учора кримських татар
Сьогодні, 11 червня, о 14:55 сайт проєкту «Крым.Реалии» повідомив, що підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував до 5 серпня ще двох з восьми затриманих 10 червня кримських татар – Руслана Нагаєва та Руслана Месутова.
«Ми свої доводи озвучили: двоє неповнолітніх дітей, онкохвора мати, але нікого це не цікавить. Рішення стандартне та наперед угадуване: арешт у СІЗО», – сказав адвокат Руслана Месутова Сейяр Панич.
Захисник Руслана Нагаєва Іслям Веліляєв сказав, що посилався в судовому засіданні на ст. 4 Женевської конвенції, проте суд не взяв до уваги його доводів.
Месутова ФСБ обвинувачує в «організації діяльности терористичної організації» (ч. 1 ст. 205.5 КК РФ), Нагаєв – в «участі в діяльності терористичної організації» (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ).
Засідання проходили у відкритому режимі, у залі були присутні кілька родичів обвинувачених. Близько сотні людей зібралися під будівлею суду.
Адвокати мають намір оскаржити судові ухвали.
О 17:15 «Крым.Реалии» повідомив, що підконтрольний Москві Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід двом останнім із затриманих учора кримським татарам – Ленуру Халілову та Ельдару Кантемірову – також у вигляді арешту до 5 серпня.
«Усі доводи захисту, які були запропоновані суду: всі характеристичні матеріяли, які давали суду можливість обрати моєму підзахисному інший, більш м’який запобіжний захід, не були прийняті судом», – сказав адвокат Ленура Халілова Рефат Юнус.
ФСБ обвинувачує Халілова в «організації діяльности терористичної організації» (ч. 1 ст. 202.5 КК РФ), Кантемірова – в «участі в діяльності терористичної організації» (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ).
Попри заперечення і клопотання захисту, засідання проходило в закритому режимі. Адвокати мають намір оскаржити судове рішення.
Нагадаємо, вчора, 10 червня, в Алуштинському, Білогорському та Сімферопольському районах Криму після хатніх трусів затримані 8 чоловіків. ФСБ РФ заявило тоді, що слідчі заходи проходять у рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація або участь у діяльності терористичної організації) і стосується до релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».
Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.