MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Спецназ ЛНР’ відпрацьовував на в’язнях бойові прийоми, — СБУ

13.06.2019   
Денис Волоха
Передані українській владі з неконтрольованих територій ув’язнені розповідають про побиття, знущання, заборону української символіки та мови, а також примус до співпраці з «МГБ ЛНР».

Передані українській владі з неконтрольованих територій ув’язнені розповідають про побиття, знущання, заборону української символіки та мови, а також примус до співпраці з «МГБ ЛНР».

На оперативному відео, оприлюдненому СБУ, зібрані фрагменти допитів засуджених, що відбували покарання в тюрмах ОРДЛО та були передані українській владі.

«Під час здійснення перевірочних заходів щодо етапованих оперативники спецслужби виявили осіб, завербованих так званим ‘МГБ ЛНР’». — Ідеться в повідомленні СБУ.

Засуджені на відео розповідають про побиття та фактично катування з боку козаків і спецпризначенців бойовиків — так званого «МГБ ЛНР», а також про примушування до письмового зобов’язання повідомляти про пересування українських військових.

«У 2016-му році до колонії заходили козаки. Били прикладами, знущалися, стріляли над головами. Після них заходив ‘спецназ’. Теж били, знущалися, ставили всіх на коліна. Потім заходив оперативник, який давав писати заяву, що я буду співпрацювати з ‘МГБ ЛНР’. Розповідати їм про пересування українських військових», — розповідає один із чоловіків на відео.

Ще один ув’язнений розповів, що керівництво колонії дозволяло «спецпризначенцям» відпрацьовувати на засуджених бойові прийоми: «Був у нас заступник начальника луганської тюрми. Він запускав ‘МГБ’ до тюрми, і співробітники ‘МГБ’  відпрацьовували на ув’язнених прийоми. Відкривали камеру і прямо руками били».

СБУ говорить, що бойовики в такий спосіб тренуються на в’язнях придушувати «масову непокору».

Окрім цього, засуджені також розповідають, що зазнавали особливих знущань, коли співробітники пенітенціарних закладів дізнавалися, що вони «походять» не з Донецької чи Луганської областей. Їм забороняли дивитися українські телеканали, говорити на тему української політики, а також карали за українську мову та національну символіку.

20-го березня ми писали про передачу з ОРДЛО для подальшого відбування покарання на контрольовану українську територію шістдесяти ув’язнених. Наприкінці квітня ще 60 в’язнів передали українській владі, а 24-го травня — ще 60.

За словами омбудсмена Людмили Денісової, протягом 2014–2019 років загалом переведено 454 засуджених.

Читайте також: Що відбувається в установах Державної кримінально-виконавчої служби?

 Поділитися