MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Слідство у справі Едема Бекирова завершено

13.06.2019   
ХПГ-інформ
Найближчим часом адвокати візьмуться до ознайомлення з матеріялами справи, після чого вона буде надіслана до суду.

Адвокати тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекирова, якого обвинувачують у незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів та утримують у СІЗО Сімферополя, повідомили, що ФСБ РФ завершило слідство у справі їхнього підзахисного, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии». Найближчим часом захист візьметься до ознайомлення з матеріялами справи, після чого вона буде надіслана до суду.

Едем Бекіров (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

 «Сьогодні [12 червня] в остаточному варіянті Бекирову поставили обвинувачення. Воно залишилося без змін, єдине – чітко уточнили дату й час, коли саме, за версією слідства, він передав боєприпаси та вибухівку. Раніше обвинувачення було розпливчасте, час і дата скоєння злочину – нез’ясовані», – сказав адвокат Іслям Веліляєв.

Адвокат Іслям Веліляєв (фото: Ілля Тарасов, RFE/RL)

У постанові про притягнення як обвинуваченого зазначено, що «Бекиров здійснив незаконне зберігання боєприпасів групою осіб за попередньою змовою». Зі слів адвоката Олексія Ладіна, Бекиров провину не визнав і цілком потвердив свої свідчення, які дав раніше під час слідства, а також уточнив час і дати, з ким і коли був.

«Після допиту захист клопотав про те, щоби слідство викликало й допитало тих людей, які були з Бекировим у той час, коли він нібито передавав вибухівку та боєприпаси. Крім того, я клопотав про проведення психофізіологічного дослідження (перевірка на поліграфі) стосовно Бекирова, а також міфічного свідка під псевдонімом „Меметов“ у випадку його згоди. Чекаємо на відповідь», – сказав адвокат Ладін.

Адвокат Олексій Ладін (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

Нагадаємо, кримськотатарського активіста Едема Бекирова російські силовики затримали вранці 12 грудня 2018 року на в’їзді до Криму. Бекиров, житель селища Новоолексіївки Херсонської области, їхав відвідати 78-річну матір і родичів. 13 грудня підконтрольний московській владі суд Сімферополя заарештував активіста на два місяці. Суд неодноразово продовжував цей запобіжний захід.

Не раз повідомлялося про загрозу життю активіста, який слабує на цукровий діябет і ще низку захворювань, не має однієї ноги – треба постійно робити перев’язування.

Повідомлялося, що адвокати Бекирова отримали «медичний висновок», у якому сказано, що його хвороби не перешкоджають його перебуванню під вартою.

Адвокат Олексій Ладін казав, що через болі в серці, ядуху та судороги Бекиров спить сидячи. Дочка в’язня Елеонра розповідала, що через антисанітарію в СІЗО в її батька з’явилися гнійні рани, ядуха, кашель. Крім того, його вивозили на примусову психіатричну експертизу.

Також повідомлялося, що експертиза, яка приводилися в рамках розслідування справи Бекирова, нібито виявила сліди його ДНК на пакованнях набоїв та вибухівки, які він начебто передав для зберігання людині, що зараз виступає як засекречений свідок на ім’я Карим Меметов. Захист підозрює, що ці зразки ДНК – саме ті, що були отримані на незаконний спосіб у грудні минулого року. Також психіатрична експертиза визнала Бекирова осудним.

28 травня адвокат Веліляєв відвідав Бекирова в СІЗО, після чого повідомив про критичне погіршення стану здоров’я свого підзахисного. Зі слів адвоката, окрім болів у серці, головних болів, проблем із підшлунковою залозою, оніміння ноги, високого тиску та високого рівня цукру у крові, у Бекирова з’явилися напади ядухи та кашлю з кров’ю.

6 червня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя продовжив Бекирову на два місяці – до 12 серпня – термін тримання під вартою в СІЗО.

11 червня з’явилося повідомлення, що Європейський суд з прав людини зобов’язав владу Російської Федерації негайно помістити Бекирова до лікарні не тюремного типу згідно з Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ.

6 лютого цього року Едему Бекирову виповнилося 58 років.

 Поділитися