MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З початку року на Донбасі загинули 12 мирних жителів

13.06.2019   
ХПГ-інформ
Про це повідомила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

З початку року Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні зафіксувала 12 смертей мирних жителів на Донбасі в наслідок збройного конфлікту, 58 людей отримали поранення. Про це повідомила голова місії Фіона Фрейзер, – передає «Радіо Свобода».

Фіона Фрейзер (архівне фото)

Зі слів Фрейзер, це найменший показник за весь період конфлікту.

«З середини квітня 2014 року і до 9 червня 2019 року щонайменше 3 тисячі 332 цивільні особи вбиті і більш ніж 7 тисяч поранені», – сказала голова місії.

Нагадаємо, у 25-й доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, оприлюдненій у березні цього року, повідомлено, що кількість постраждалих цивільних громадян у зоні бойових дій на Донбасі протягом 2018 року в цілому нижча, ніж за кожен з попередніх років: загалом 279 постраждалих серед цивільних осіб, із них 55 загиблих, 224 поранених.

«Це половина від зафіксованої кількости жертв серед цивільного населення у 2017 році, та найнижчий річний показник за увесь період конфлікту. Загалом від початку конфлікту загинули понад 300 цивільних осіб, до 9000 отримали поранення», – зазначила тоді Фіона Фрейзер.

 Поділитися