MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Бойовики «ДНР» змусили Станіслава Асєєва зізнатися у «шпигунстві»«Репортери без кордонів» закликають негайно звільнити Станіслава АсєєваБойовики шантажують Станіслава АсєєваЖурналіст Станіслав Асєєв (Васін) оголосив голодуванняСтаніслав Асєєв скаржиться на стан здоров’яУкраїнські та російські журналісти закликають звільнити Станіслава Асєєва«Репортери без кордонів» закликають визволити журналіста Станіслава АсєєваОб автобиографической прозе Станислава Асеева (Васина)Справу Асєєва включили до переліку 10 найтерміновіших випадків незаконних дій щодо журналістівУ «ДНР» Станіслава Асєєва засудили до 15 років ув’язненняСтаніслав Асєєв – цьогорічний лауреат премії «Вільна преса Східної Європи»Пыточная тюрьма «Изоляция» в ДонецкеСтаніслав Асєєв став лауреатом Шевченківської преміїЛауреаткою Національної правозахисної премії стала Людмила Гусейнова

#FreeAseev: Заява Виконавчої Ради Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу

19.06.2019   
ХПГ-інформ
Понад два роки тому, в червні 2017-го, в Донецьку, на тимчасово окупованій території, було викрадено українського письменника та журналіста Станіслава Асєєва. Викрадачі – так зване МҐБ угруповання “ДНР” – тривалий час узагалі заперечували свою причетність до цієї події і лише через півтора місяця визнали, що журналіст перебуває в тюрмі за звинуваченням у шпигунстві.

Понад два роки тому, в червні 2017-го, в Донецьку, на тимчасово окупованій території, було викрадено українського письменника та журналіста Станіслава Асєєва. Викрадачі – так зване МҐБ угруповання “ДНР” – тривалий час узагалі заперечували свою причетність до цієї події і лише через півтора місяця визнали, що журналіст перебуває в тюрмі за звинуваченням у шпигунстві.

Влітку минулого року стало відомо, що Асєєв оголосив голодування з вимогою його звільненн я, а потім з’явилося інтерв’ю каналу “Россия 24”, в якому Станіслав на камеру визнає, що проводив на окупованій території “шпигунську діяльність”. На цьому відео він має вигляд пригніченої, психологічно надломленої людини, яку примусили капітулювати. За опосередкованими даними, він утримується в “Ізоляції” – колишньому радянському заводі, який став арт-центром, а згодом був перероблений ватажками “ДНР” на в’язницю. За свідченнями екс-полонених, зокрема, тих які утримувалися на території “Ізоляції”, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей поширене застосування тортур та жорстокого поводження з ув’язненими людьми.

Станіславу Асєєву не дозволяють бачитися з матір’ю, а представники міжнародних організацій не мають змоги зустрітися з ним навіть для того, щоб оцінити стан його здоров’я. Це дає підстави припускати, що Асєєва катували. Він не отримує необхідних медикаментів, і ще рік тому ті з колишніх ув’язнених, що бачили Станіслава в “Ізоляції”, стверджують, що він має поганий вигляд.

Коли розпочався воєнний конфлікт, Станіслав Асєєв вирішив залишатися в Донецьку і описувати події, побачені на власні очі. Його тексти, які він публікував під псевдонімом Станіслав Васін, є цінним джерелом інформації про те, що саме відбувалося на окупованій території. І це були не сторонні розвідки, а постійний процес щирого переживання того, що відбувається з окупованим Донбасом і людьми, які там залишились. Він писав про настрої донеччан, їхні страхи, надії і хвилювання, про справжнє ставлення до окупації і росіян. За той час Станіслав опублікував десятки текстів для різних друкованих та інтернет-видань, серед яких Радіо Свобода, “Дзеркало тижня”, “Український тиждень”, “Українська правда” та інші.

Станіслав Асєєв є автором кількох книжок, зокрема автобіографічного роману “Мельхиоровый слон, или Человек, который думал” (2015). 2018 року Радіо Свобода зібрало і видало збірку його статей і репортажів “В ізоляції”. Рік тому Станіслава Асєєва було прийнято до Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу.

Ми не маємо жодних ілюзій щодо стану й характеру “судочинства” на території так званої “ДНР”. Ми не віримо зізнанню Асєєва в шпигунстві й упевнені, що Станіслава до нього примусили. Ми закликаємо український уряд докласти всіх зусиль для визволення Станіслава Асєєва разом з іншими українськими політв’язнями в Росії та полоненими на окупованих територіях шляхом обміну.

Український ПЕН також закликає зарубіжних колег посилити тиск на російську владу, яка контролює так звану “ДНР”, з вимогою негайного звільнення Станіслава Асєєва та інших українських заручників Кремля.

Читайте також матеріал Марії Семенченко “Станіслав Асєєв. За стіною” – українською та англійською мовами.

 

 Поділитися