MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Сенцов і Кольченко подали до ЄСПЛ заперечення на позицію Росії

19.06.2019   
ХПГ-інформ
Ув’язнені в Російській Федерації український режисер Олег Сенцов та анархіст Олександр Кольченко подали до Європейського суду з прав людини заперечення на позицію російської влади у їхній справі.

Ув’язнені в Російській Федерації український режисер Олег Сенцов та анархіст Олександр Кольченко подали до Європейського суду з прав людини заперечення на позицію влади РФ у їхній справі. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на голову міжнародної правозахисної організації «Агора» Павла Чикова.

Олег Сенцов і Олександр Кольченко в суді (архівне фото)

«Відмовляються від будь-якої мирової угоди, у повному обсязі підтверджують доводи скарг. На цьому комунікація у справі завершена, наступна новина у справі – рішення ЄСПЛ», – написав П. Чиков у своєму Telegram-каналі.

Чиков також оприлюднив копію документу, адресованого ЄСПЛ, у якім сказано, що «заявники цілком підтримують свою заяву та всі аргументи, наведені там, і вважають, що немає умов для мирової угоди».

Зі слів Чикова, інтереси Сенцова й Кольченка заступатиме адвокатка «Агори» Наталія Добрєва.

Нагадаємо, влада РФ стверджує, що питання про фальсифікацію наданих у російському суді доказів у справі українського режисера Олега Сенцова перебуває поза компетенцією ЄСПЛ – про це мовиться у відповіді російської влади на питання, поставлені Євросудом.

Садна та синяки у Сенцова російська влада пояснює тим, що під час арешту та обшукування він «протягом нетривалого часу був притиснутий обличчям до стіни».

Російська влада заявила, що оцінювання доказів виходить за межі компетенції ЄСПЛ і має проводитися тільки російськими судами. Суд так само не може оцінювати свідчення одного з учасників справи про тортури, оскільки той до ЄСПЛ не звертався.


Нагадаємо, у серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними у справі про створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, у 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки у складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.

Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти до виправної колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ.

Кольченко відбуває покарання в колонії в Челябінській області РФ.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.

У 2016 році РФ двічі – наприкінці жовтня та на початку грудня – відмовилась видати засуджених у справі «кримських терористів» Сенцова й Кольченка. Визнаний ПЦ «Меморіал» політв’язнем Геннадій Афанасьєв, який також проходив по цій справі, був звільнений у ході обміну в середині червня 2016 року.

Олег Сенцов тримав голодування з 14 травня до 5 жовтня 2018 року (145 днів) з вимогою звільнити з російських в’язниць усіх українських політв’язнів. 5 жовтня Сенцов заявив, що змушений голодування припинити, бо у противному разі його годуватимуть примусово.

Олег Сенцов попросив опублікувати заповіт, який він склав на початку вересня 2018 року, коли ще тримав голодування.

12 грудня 2018 року у Страсбургу відбулося вручення премії Європарламенту «За свободу думки» імені Сахарова, лавреатом якої цього року став Олег Сенцов. Премію за нього прийняли двоюрідна сестра Наталя Каплан та його адвокат Дмитрій Дінзе.

 Поділитися