MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: Політв’язень Станіслав Клих оголосив голодуванняСенцов «почуває себе дуже гарно», – каже адвокатВлада РФ відповіла на питання Європейського суду у справі СенцоваСенцов почуває себе нормальноСправа Сенцова й Кольченка в ЄСПЛ все ще не пріоритетнаЄСПЛ повернув справі Сенцова й Кольченка статус пріоритетноїРФ не передала ЄСПЛ документи у справі СенцоваОлег Сенцов не збирається працювати в колоніїСенцова перевели з медчастини колонії до загонуРосійські тюремники повідомили про виписку Сенцова з медчастини колоніїАдвокат розповів про стан СенцоваОлег Сенцов розповів про покращення самопочуттяРосійські тюремники заявляють, що Сенцов «дуже чітко вийшов із голодування»Опублікований заповіт Олега СенцоваЗ РФ повідомляють, що Сенцов припинив голодуванняЄСПЛ передав владі РФ для надання пояснень справу СенцоваГрупою українців надіслано лист до Олега СенцоваОлег Сенцов оголосив безстрокове голодування

РФ: Голодування Станіслава Клиха не відбулося

20.06.2019   
ХПГ-інформ
Адміністрація тюрми попередила українського політв’язня, що коли він оголосить голодування, його переведуть до камери з «недружнім оточенням».

23 травня сього року повідомлялося, що засуджений у Російській Федерації українець Станіслав Клих оголосив голодування. Як стало відомо цими днями, голодування не відбулося, бо адміністрація в’язниці, в якій утримують Клиха, попередила його, що в такім разі його переведуть до камери з «недружнім оточенням». Про це розповіла телефоном російська правозахисниця Тетяна Щур в ефірі телеканалу ZIK.

Станіслав Клих (архівне фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

«Є новини про стан Станіслава від його адвоката та від консула, який регулярно його відвідує. Голодування не відбулося, тому що, зі слів Станіслава, його попередила адміністрація тюрми, в якій він утримується, що інакше до нього буде вжито заходів, як-от переселення до камери з недружніми засудженими. Наприклад, через стінку в нього тривалий час утримувалися чеченці, а його ж обвинувачують, що він брав участь у Чеченській війні – пропаганда, як ви знаєте, достатньо діє на людей, – сказала Щур.

Зі слів правозахисниці, ставлення до Клиха з боку інших засуджених негативне, але адміністрація ставиться до нього нейтрально. Проте, заяву про голодування, яку написав Клих, адміністрація в нього не прийняла, і він не став наполягати. Станіслав вживає їжу, але обмежено.

«Стан його дуже складний психологічно, адже п’ять років перебувати в одиночній камері після тортур, і періодично його поміщають до психіатричної лікарні, він проходив цілий місяць обстеження у звичайній лікарні тюремній», – розповіла Тетяна Шчур.

Кадр з програми телеканалу ZIK

Нагадаємо, українського громадянина Станіслава Клиха затримали на території РФ у 2014 році за обвинуваченням в участі у бойових діях проти російських сил під час першої чеченської війни зимою 1994–1995 рр., а також у вбивстві російських солдатів. Клих провину відкидає, його родина та друзі наполягають, що він ніколи не був у Чечні.

26 травня 2016 року суд у Чеченській Республіці засудив Клиха до 20 років позбавлення волі, у жовтні 2016 року Верховний суд РФ відхилив апеляцію захисту на вирок.

Клих наголошує, що був захоплений російськими силовиками незаконно, а свідчення й зізнання слідство отримало від нього тортурами. Про проблеми в’язня зі здоров’ям, зокрема, психічним, адвокати й правозахисники казали неодноразово.

У тій самій справі також проходить українець Микола Карпюк.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Станіслава Клиха та Миколу Карпюка політв’язнями.

 Поділитися