MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Російська прокуратура не бачить підстав для госпіталізації Бекирова

25.06.2019   
ХПГ-інформ
Два тижні тому згідно з Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ російська влада мала негайно помістити тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекирова, якого обвинувачують у незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів та утримують у СІЗО Сімферополя, до цивільної лікарні.

Підконтрольна московській владі прокуратура Криму не вживатиме заходів через відмову РФ госпіталізувати тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекирова, – повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Ісляма Веліляєва.

Нагадаємо, два тижні тому згідно з Правилом 39 Регламенту Європейського суду з прав людини російська влада мала негайно помістити Бекирова до цивільної лікарні.

«Підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не виявлено», – мовиться в письмовій відповіді прокуратури Криму на звернення адвоката.

У прокуратурі зазначили, що Бекиров утримується в камері медблоку СІЗО під наглядом медпрацівників, «отримує належне медикаментозне лікування, забезпечений дієтичним харчуванням». Також прокуратура каже, що арештованого кримського татарина «не раз оглядали медпрацівники, у тому числі муніципальних лікарень». За версією прокуратури, права Бекирова не порушені.

Адвокат Іслям Веліляєв (фото: Ілля Тарасов, RFE/RL)

Раніше повідомлялося, що старший слідчий кримського управління ФСБ РФ Іван Романець, попри рішення ЄСПЛ, відмовляється госпіталізувати Бекирова. Захист активіста оскаржує рішення ФСБ відмовити в його госпіталізації.

Як каже адвокат Олексій Ладін, Бекиров підтвердив, що його справді вивозили до лікарні ім. Семашка в Сімферополі, де взяли аналізи крови з вени та пальця (для перевірки рівня цукру), а також до кардіологічного центру.

«Маніпуляції лікарів, як підсумок яких був складений висновок, забрали 20–30 хвилин. Тобто, це чергове формальне вивезення до лікарні. Зі слів лікарів, цукор у нього був у нормі. Але Бекиров мені пояснив, що знижений цукор викликаний тим, що він практично перестав харчуватися в СІЗО, оскільки побоюється саме стрибка рівня цукру. Він мені так і каже: „Я боюся їсти, тому що цукор може підскочити й ситуація може бути аж до коми“», – розповів адвокат Ладін.

Адвокат Олексій Ладін (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

Нагадаємо, кримськотатарського активіста Едема Бекирова російські силовики затримали вранці 12 грудня 2018 року на в’їзді до Криму. Бекиров, житель селища Новоолексіївки Херсонської области, їхав відвідати 78-річну матір і родичів. 13 грудня підконтрольний московській владі суд Сімферополя заарештував активіста на два місяці. Суд неодноразово продовжував цей запобіжний захід.

Не раз повідомлялося про загрозу життю активіста, який слабує на цукровий діябет і ще низку захворювань, не має однієї ноги – треба постійно робити перев’язування.

Повідомлялося, що адвокати Бекирова отримали «медичний висновок», у якому сказано, що його хвороби не перешкоджають його перебуванню під вартою.

Адвокат Олексій Ладін казав, що через болі в серці, ядуху та судороги Бекиров спить сидячи. Дочка в’язня Елеонра розповідала, що через антисанітарію в СІЗО в її батька з’явилися гнійні рани, ядуха, кашель. Крім того, його вивозили на примусову психіатричну експертизу.

Також повідомлялося, що експертиза, яка приводилися в рамках розслідування справи Бекирова, нібито виявила сліди його ДНК на пакованнях набоїв та вибухівки, які він начебто передав для зберігання людині, що зараз виступає як засекречений свідок на ім’я Карим Меметов. Захист підозрює, що ці зразки ДНК – саме ті, що були отримані на незаконний спосіб у грудні минулого року. Також психіатрична експертиза визнала Бекирова осудним.

28 травня адвокат Веліляєв відвідав Бекирова в СІЗО, після чого повідомив про критичне погіршення стану здоров’я свого підзахисного. Зі слів адвоката, окрім болів у серці, головних болів, проблем із підшлунковою залозою, оніміння ноги, високого тиску та високого рівня цукру у крові, у Бекирова з’явилися напади ядухи та кашлю з кров’ю.

6 червня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя продовжив Бекирову на два місяці – до 12 серпня – термін тримання під вартою в СІЗО.

11 червня з’явилося повідомлення, що Європейський суд з прав людини зобов’язав владу Російської Федерації негайно помістити Бекирова до лікарні не тюремного типу згідно з Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ.

6 лютого цього року Едему Бекирову виповнилося 58 років.

 Поділитися