MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Росію повертають до ПАРЄ — Україна йде?

25.06.2019   
Ірина Скачко
Цієї ночі Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, що ускладнює накладання санкцій на країни, що порушують європейські принципи. Тепер країна-агресор може повернутися до сесійної зали. Україна припиняє участь у роботі Ради Європи. 

«ПАРЄ у стані зомбі о першій ночі відкрила двері агресору», – написав на своїй Фейсбук-сторінці голова української делегації Володимир Ар’єв. Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, що ускладнює накладання санкцій на країни, що порушують європейські принципи.Тепер російська делегація може повернутися до сесійної зали. При чому – без відновлення територіальної цілісності України і припинення війни.

«Права членів на голосування, виступи та представництво в Асамблеї та її органах не можна призупиняти або відкликати в умовах оскарження або перегляду повноважень», – йдеться в резолюції під назвою «Посилення процесу прийняття рішень Парламентською асамблеєю щодо повноважень і голосування». Її проект було ухвалено регламентним комітетом ще 3 червня. Авторкою резолюції є бельгійська депутатка від групи соціалістів Петра Де Суттер.

Авторка резолюції Петра Де Суттер

Відтепер усі парламентські делегації користуватимуться однаковими правами відповідно до регламентних правил і тому на них поширюються однакові зобов’язання згдіно з процедурами, які рівною мірою застосовуються до всіх делегацій, повідомляє інформаційне агентство УНІАН.

Більше того, через ухвалену резолюцію делегація Росії зможе взяти участь уже в цій сесії (за старими правилами, це мала би бути січнева сесія 2020 року), щоб обирати нового генерального секретаря Ради Європи та суддів Європейського суду з прав людини.

Українська делегація боролася як могла: вона винесла на розгляд ПАРЄ близько двохсот поправок до резолюції. Їх розглядали майже шість годин. Але все марно: за документ – 118 депутатів, проти – 62. Серед країн, що підтримали резолюцію, – Австрія, Азербайджан, Іспанія, Італія, Норвегія, Португалія, Сербія, Словаччина, Туреччина, Франція. Частково за документ виступили Вірменія, Молдова, Швейцарія, Чехія і несподівано – Нідерланди (напередодні нідерландський фонд допомоги родичам жертв катастрофи МН-17 виступив рішуче проти повернення Росії до ПАРЄ). Проти резолюції проголосували  делегати від України, Великої Британії, Грузії, Латвії, Литви, Естонії та Швеції. 

Як повідомила перша заступниця Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, представники української делегації разом з британськими, грузинськими і литовськими колегами готові завтра боротися проти повернення повноважень росіянам.

Володимир Ар’єв заявив, що українська делегація припинить участь у роботі сесії ПАРЄ, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації, а також звертається до Верховної Ради «з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому».

Тим часом голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров запропонував  скликати через рішення ПАРЄ загальнонаціональні збори на майдані Незалежності.

Російська делегація втратила право голосу в асамблеї у квітні 2014 року після анексії Криму. З 2016 року росіяни взагалі не беруть участі в роботі ПАРЄ. Від 2017 року Росія не платить внески до бюджету Ради Європи. Москва пообіцяла повернути всі борги з урахуванням пені, щойно російську делегацію повернуть до ПАРЄ. Це 75 мільйонів євро.

 Поділитися