MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – День кримськотатарського прапора

26.06.2019   
ХПГ-інформ
Блакитний стяг із золотою тамгою: 26 червня – день вшанування національного прапора кримських татар, корінного народу Криму. Такий прапор було затверджено Курултаєм кримських татар 1917 року і поновлено 30 червня 1991 року.


Кримськотатарський прапор – це блакитний стяг із золотою тамгою у верхньому лівому куті. Тамга – родовий знак Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства. За однією з версій, тамга символізує ваги, а отже, справедливість. Радянська влада багато років забороняла кримськотатарський прапор, як буржуазно-націоналістичний. Після анексії Криму Росією він знову став символом супротиву кримських татар окупаційній владі.

Як повідомляють «Крим.Реалії», співробітники підконтрольної Росії прокуратури Симферопольського району Криму напередодні свята намагалися вручити кримськотатрському активісту Нариману Джелялу «застереження від екстремістської діяльності», але не застали вдома.

«Сьогодні, як багатьом відомо, я в дорозі разом із друзями, іжджу Кримом, відвідую друзів, вітаю із Днем прапору, – розповів журналістам Нариман Джелял. – В цей час мені подзвонила дружина і сказала, що до нас знову приїхали співробітники органів. Пізніше співробітниця районної прокуратури все ж зателефонувала мені та повідомила, що вони хочуть вручити застереження, але, позаяк я далеко, я домовився із ними, щоб вони надіслали його мені електронною поштою». У тексті постанови зазначено, що Джелял є організатором масових акцій, присвячених Дню кримськотатарського прапору, в яких він має намір використовувати екстремістську символіку. Схожі застереження кримські активісти отримували і напередодні 18 травня – Дня пам’яті жертв депортації кримських татар.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав українців висловити солідарність із Кримом і кримськими татарами, ставши «поруч з ними, плече в плече, на заходах, присвячених Дню кримськотатарського прапора, які проводяться як на материковій частині України, так і в тимчасово окупованому Криму». 

Так, сьогодні опів на сьому Хрещатиком пронесуть сорокаметровий кримськотатарський стяг.

 Поділитися