MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Політв’язень Балух знову оголосив голодування

28.06.2019   
ХПГ-інформ
Зі слів адвоката, окрім допуску до нього консула, Балух вимагає повернути Псалтир, теплу спідню одежу та светр, а ні – триматиме голодування.

Засуджений в анексованому Криму українець Володимир Балух, який відбуває покарання в російській колонії в місті Торжку Тверської області, оголосив голодування. Про це російській «Новій газеті» розповів один з адвокатів політв’язня Даниїл Берман, який відвідав його 25 та 26 червня у штрафному ізоляторі, у якому Балух перебуває зараз – уже не вперше.

«…Балух двічі подавав заяву, що коли до нього не допустять консула України, то він оголосить голодування. Оскільки адміністрація всі ці заяви проігнорувала, Володимир Григорович повідомив мені, що з вечора 25 числа розпочинає голодування. (…) 26 червня (…) підтвердив, що перестав уживати їжу й передав мені письмове повідомлення для адміністрації про початок голодування», – розповів адвокат.

Повідомлення Балуха про початок голодування (фото: «Новая газета»)

Як каже Д. Берман, теперішнє утримання в ШІЗО перетворилося для Балуха на справжні, не вигадані тортури, адже в нього відібрали теплу спідню одежу та светр, а у Тверській області зараз – прохолодна погода з дощами. «Володимир Григорович радів, що його підняли на зустріч зі мною до слідчого кабінету, де він міг нарешті зігрітися», – розповів адвокат.

«І ще – у Балуха в колонії в Керчі був псалтир, який пройшов цензуру й був увесь час з ним, але в Торжку з цілком невідомої причини псалтир у нього забрали. Мало того, що людина промерзає до кісток, він не може помолитися так, як йому зручно це зробити. На неприпустимість позбавлення людини права відправляти релігійні обряди, до чого, поза сумнівом, належить і право на молитву, неодноразово прямо вказував ЄСПЛ, але, очевидячки, ВК-4 в Торжку він не указ», – додав Д. Берман.

Зі слів адвоката, окрім допуску до нього консула, Балух вимагає повернути Псалтир, теплу спідню одежу та светр, а ні – триматиме голодування.

«І я вам так скажу: навіть якщо за правилами ШІЗО не можна мати теплу спідню одежу, хай я здаватимуся непрофесійним, але мені начхати на ці правила, адже я знаю, що метою покарання не мають бути приниження людської гідности та прямі знущання…» – наголосив адвокат Берман.


Нагадаємо, хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що він вивісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні.

19 березня 2018 року, перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки та 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці». Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування, яке тривало більш ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха внаслідок голодування є підозри на виразку та панкреатит.

5 липня 2018 року підконтрольний московській владі Роздільненський районний суд Криму засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів за сукупністю двох кримінальних справ – про зберігання боєприпасів і про дезорганізацію роботи ІТТ.

3 жовтня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

З 29 березня цього року Балух перебуває у виправній колонії в місті Торжку Тверської области Російської Федерації (ФКУ ИК-4 УФСИН России по Тверской области).

Правозахисний центр «Меморіял» вважає Володимира Балуха політв’язнем.

 Поділитися