MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Бекиров заявив у суді, що хоче жити, але це скрутно в умовах СІЗО

04.07.2019   
ХПГ-інформ
Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекирова, обвинуваченого у незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів, під вартою, не задовольнивши апеляцію захисту.

Заарештованого тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекирова, обвинуваченого в незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів, підконтрольний московській владі Верховний суд Криму залишив у СІЗО, не задовольнивши апеляцію захисту, – повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Олексія Ладіна.

«Одне те, що ФСБ підозрює Бекирова у скоєнні тяжкого злочину не може бути підставою для того, щоб утримувати мого підзахисного в катівних умовах. Проте, суд стандартно проігнорував усе те, про що говорив захист. Мені здається, що судові простіше ухвалити таке рішення, ніж розбиратися, про що кажуть адвокати і сам Бекиров. За фактом, людина щодня перебуває в катівних умовах слідчого ізолятора, а Росія не може йому забезпечити хоч якісь умови тримання», – заявив адвокат Ладін.

Адвокат Олексій Ладін (фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

Суд у справі Едема Бекирова розпочався із тригодинним запізненням.

У судовому засіданні Бекиров заявив, що «хоче жити», але «це скрутно» в умовах СІЗО.

«Вважаю справу проти себе сфабрикованою співробітниками ФСБ», – наголосив активіст.

Нагадаємо, 11 червня з’явилося повідомлення, що Європейський суд з прав людини зобов’язав владу Російської Федерації негайно помістити Бекирова до лікарні не тюремного типу згідно з Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ. Проте, старший слідчий кримського управління ФСБ РФ Іван Романець, попри рішення ЄСПЛ, відмовляється госпіталізувати Бекирова. Підконтрольна Кремлю прокуратура підтримала слідчого: «Підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не виявлено», – мовиться в письмовій відповіді на звернення захисту.

Коротко про справу Бекирова

Кримськотатарського активіста Едема Бекирова російські силовики затримали вранці 12 грудня 2018 року на в’їзді до Криму. Бекиров, житель селища Новоолексіївки Херсонської области, їхав відвідати 78-річну матір і родичів. 13 грудня підконтрольний московській владі суд Сімферополя заарештував активіста на два місяці. Суд неодноразово продовжував цей запобіжний захід.

Не раз повідомлялося про загрозу життю активіста, який слабує на цукровий діябет і ще низку захворювань, не має однієї ноги – треба постійно робити перев’язування.

Повідомлялося, що адвокати Бекирова отримали «медичний висновок», у якому сказано, що його хвороби не перешкоджають його перебуванню під вартою.

Адвокат Олексій Ладін казав, що через болі в серці, ядуху та судороги Бекиров спить сидячи. Дочка в’язня Елеонра розповідала, що через антисанітарію в СІЗО в її батька з’явилися гнійні рани, ядуха, кашель. Крім того, його вивозили на примусову психіатричну експертизу.

Також повідомлялося, що експертиза, яка приводилися в рамках розслідування справи Бекирова, нібито виявила сліди його ДНК на пакованнях набоїв та вибухівки, які він начебто передав для зберігання людині, що зараз виступає як засекречений свідок на ім’я Карим Меметов. Захист підозрює, що ці зразки ДНК – саме ті, що були отримані на незаконний спосіб у грудні минулого року. Також психіатрична експертиза визнала Бекирова осудним.

28 травня адвокат Веліляєв відвідав Бекирова в СІЗО, після чого повідомив про критичне погіршення стану здоров’я свого підзахисного. Зі слів адвоката, окрім болів у серці, головних болів, проблем із підшлунковою залозою, оніміння ноги, високого тиску та високого рівня цукру у крові, у Бекирова з’явилися напади ядухи та кашлю з кров’ю.

6 червня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя продовжив Бекирову на два місяці – до 12 серпня – термін тримання під вартою в СІЗО.

11 червня з’явилося повідомлення, що Європейський суд з прав людини зобов’язав владу Російської Федерації негайно помістити Бекирова до лікарні не тюремного типу згідно з Правилом 39 Регламенту ЄСПЛ.

6 лютого цього року Едему Бекирову виповнилося 58 років.

 Поділитися