MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Балух припинив голодування, оскільки його вимоги виконали

06.07.2019   
Денис Волоха

Володимир Балух припинив голодування, оскільки росіяни виконали його вимогу, допустивши до нього українського консула, — повідомляє Кримська правозахисна група.

Одразу після звільнення з ШІЗО українця помістили до приміщення камерного типу (ПКТ) на 6 місяців за нібито за «злісне порушення внутрішнього розпорядку». 

Раніше Балух писав, що вважає обмін — єдиним шансом вийти на волю живим.

«За теперішніх обставин я не бачу іншого рішення для себе, окрім як відстоювати своє право на життя вільного громадянина України радикальними методам. Тому я не маю наміру припиняти голодування до виконання моїх вимог, на що, як ви розумієте, ніяких сподівань немає… Об’єктивно, єдиним шансом, вийти звідси живим, уважаю обмін», — фрагмент із листа Балуха координаторці Кримської правозахисної групи Ользі Скрипник, оприлюднений 4-го липня.

Після провокації з боку адміністрації колонії й поміщення Балуха до штрафного ізолятора, його ультиматуми щодо оголошення голодування в разі недопущення до нього українського консула, ігнорувалися. Він також вимагав повернути йому псалтир та особисті теплі речі. Оскільки адміністрація колонії не виконала його вимоги, увечері 25-го червня він розпочав голодування.

Під час голодування стан Балуха, за словами адвокатки, був «дуже нестабільним».

«Стан здоров’я Володимира дуже нестабільний: він потерпає від головного болю, запаморочення, сильної слабкості, зневоднення. Мого підзахисного кожен день відвідує начальник медичної частини, а також навістив психолог, проте Володимир Балух відмовився спілкуватися із психологом і вимагає дозволити відвідання його [особистим] психологом, котрому він довіряє», — розповідала одна із адвокатів Балуха Ольга Дінзе.


  • 8-го грудня 2016-го року співробітники ФСБ провели обшуки вдома у Володимира Балуха та його матері. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що той повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні.
  • 19-го березня 2018-го року, перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів, що підтримує «балансування на нульовій позначці». Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха, внаслідок голодування, є підозри на виразку та панкреатит.
  • 5-го липня 2018-го року Роздільненський районний «суд» Криму засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів за сукупністю двох кримінальних справ — про зберігання боєприпасів і про дезорганізацію роботи ізолятору.
  • 3-го жовтня 2018-го року «Верховний суд Криму» пом’якшив вирок до 4 років і 11 місяців, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».
  • З 29-го березня цього року Балух перебуває у виправній колонії в місті Торжку Тверської області РФ.
  • 30-го травня стало відомо про переведення Балуха до тюремної лікарні.
  • 21-го червня адвокатка повідомила, що через спровоковане адміністрацію порушення Володимира Балуха вкотре помістили до ШІЗО.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Володимира Балуха політв’язнем.

Указом Президента України від 17-го травня Балуху призначена стипендія імені Левка Лук’яненка.

Написати листа зі словами підтримки українському політв’язню можна на сайті російської Федеральної служби покарань через службу «ФСИН-письмо». 

 Поділитися