MENU

Туск сказав, що в Брюсселі на нього дивилися, як на ‘проукраїнського маніяка’

09.07.2019
Денис Волоха

Президент Європейської ради Дональд Туск під час спільного з прем’єром Гройсманом брифінгу на саміті «Україна-ЄС» у Києві заявив, що завжди намагався «підтримувати Україну в Європі та Європу в Україні».

Туск виголосив промову українською мовою. Він сказав, що це мабуть його останній візит до України в якості голови Європейської ради, проте, він залишатиметься другом та союзником українців, незалежно від того, ким буде в майбутньому.

«Відвага й рішучість українців здобули повагу й визнання серед багатьох європейців. І сьогодні серед них усе більше й більше союзників української справи. У моїх очах ви всі герої. Саме такими я бачив вас під час Революції Гідності на майдані, а також потім, коли ви захищали суверенітет і цілісність своєї країни, і водночас будували сучасну державу та запроваджували демократичні стандарти», — заявив Президент Європейської ради.

Туск також додав, що українцям точно немає за що почуватися винними, а в Брюсселі дехто називає його «проукраїнським маніяком», чим він дуже пишається. 

«Попри бідність, яка все ще залишається в багатьох місцях, попри страждання, принесені війною, попри труднощі реформ, — ви встояли. ЄС повинен гордитися й бути вдячним за те, що має такого партнера. Я робив усе можливе, щоби прискорити процес інтеграції України з рештою Європи. Не все вдалося. Не завжди я був таким ефективним, як хотів. Вибачте мені, друзі. Але маємо також багато причин бути задоволеними. І вам, українцям, точно немає за що почуватися винними. У Брюсселі дехто дивився на мене, як на проукраїнського маніяка; не раз мені говорили це просто в очі. Чесно кажучи, я дуже пишаюся цим епітетом. Ви можете завжди на мене розраховувати», — закінчив свою промову Дональд Туск.

У травні Дональд Туск отримав титул «Людина року» від газети Wyborcza.

 Поділитися