MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Гриб, Карпюк, Кольченко та ще 8 політв’язнів отримуватимуть стипендію Левка Лук’яненка

12.07.2019   
Денис Волоха
Президент Зеленський підписав указ про призначення стипендій імені Левка Лук’яненка ще 11 утримуваним у Росії українським політв’язням.

Президент Зеленський підписав указ про призначення стипендій імені Левка Лук’яненка ще 11 утримуваним у Росії українським політв’язням.

Протягом періоду незаконного утримання та одного року після звільнення стипендію отримуватимуть:

  1. Олексій Бессарабов — колишній співробітник кримського аналітичного центру «Номос», звинувачений росіянами в підготовці диверсій на користь міноборони України
  2. Затриманий ФСБ разом із Бессарабовим за нібито співпрацю з Головним управлінням розвідки України Володимир Дудка
  3. Підприємець та учасник Євромайдану Валентин Вигівський, викрадений під час поїздки до окупованого Криму
  4. Засуджений до шести років колонії тяжкохворий Павло Гриб
  5. Станіслав Клих та Микола Карпюк, яким чеченський суд дав по 22 з половиною роки кожному за нібито вбивство російських солдат у Чечні в 1994-1995 роках
  6. Утримуваний росіянами кримський анархіст Олександр Кольченко
  7. Ще один фігурант «справи українських диверсантів» Євген Панов
  8. Засуджений у Росії за нібито диверсії проти луганських бойовиків 61-річний Олексій Сизонович

Оскільки через ув’язнення стипендіати не можуть отримувати ці кошти особисто, їх можуть перераховувати на рахунок родича, законного представника чи іншої людини, але для цього, відповідно до положення про державні стипендії імені Левка Лук’яненка, стипендіат має написати відповідну заяву в присутності адвоката.

Уже звільнені українці Юрій Яценко та Геннадій Афанасьєв будуть отримувати стипендію протягом одного року.

Наразі розмір щомісячної стипендії — 6 021 гривня (3 прожиткові мінімуми для працездатних осіб).

Стипендія імені Левка Лук’яненка була затверджена указом Президента 7-го грудня минулого року — рівно через 5 місяців після смерті Лук’яненка. Стипендії призначаються громадянам, незаконно затриманим та утримуваним через їхню громадську або політичну діяльність владою Російської Федерації та її окупаційними адміністраціями на території Криму та ОРДЛО, а також звільненим від утримання.

17-го травня Президент Порошенко призначив стипендії імені Левка Лук’яненка Сенцову, Балуху, Сущенку, Семені, Чийгозу та Умерову.

 Поділитися