MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Україна виплачуватиме компенсації за зруйноване житло на сході, виставляючи рахунки РФ

16.07.2019   
Денис Волоха
Постраждалі можуть отримати з бюджету до 300 тисяч гривень компенсації за зруйноване під час воєнних дій на Донбасі житло. Водночас Росії будуть виставляти рахунки за ці виплати.

Постраждалі можуть отримати до 300 тисяч гривень компенсації за зруйноване під час воєнних дій на Донбасі житло.

Уряд України, за ініціативи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, установив механізм виплати грошових компенсацій за зруйноване через бойові дії житло.

«Сума виплати компенсації постраждалим визначатиметься за показниками вартості спорудження житла у відповідних областях України (Донецькій та Луганській, — ред.), при цьому граничний її розмір становитиме 300 тис. гривень», — ідеться на сайті міністерства.

Для отримання компенсації, говорять у відомстві, постраждалі мають подати відповідні заяви та документи до спеціально створених комісій при обласних державних адміністраціях (обласних військово-цивільних адміністраціях),  які будуть приймати рішення про надання грошової компенсації.

Ці адміністрації, відповідно до затвердженого механізму, мають проводити обстеження зруйнованого житла та видавати постраждалим акти.

Під час моніторингового візиту ХПГ виявляла, що мешканцям іноді відмовляють у видачі таких актів обстеження, а також нараховують плату за обслуговування зруйнованих квартир.

Форм для подачі заяв на компенсацію ще немає, проте в міністерстві обіцяють їх розробити.

Компенсації будуть виплачувати коштом українського бюджету, проте, виставляючи претензії Росії.

«Відповідно до Закону України ‘Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях’ відповідальність за матеріальну чи нематеріальну шкоду, завдану Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, покладається на Російську Федерацію відповідно до принципів і норм міжнародного права», — говорять у МТОТ.

Разрушения вследствие военного конфликта

Одна історія однієї війни. "Я ненавиджу всіх: Путіна, Порошенка, війну цю!"

Кодекс цивільного захисту України передбачає будівництво чи купівлю житла, а також грошову компенсацію з боку держави за зруйноване внаслідок надзвичайної ситуації житло. У Донецькій та Луганській областях із 26-го січня 2015-го року встановлено режим надзвичайної ситуації державного рівня воєнного характеру.

Відповідно до згаданого кодексу, розмір грошової компенсації за зруйновану або пошкоджену квартиру (житловий будинок) визначається за показниками опосередкованої вартості спорудження житла в регіонах України відповідно до місцезнаходження такого майна.

 Поділитися