MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: у липні п’ятьох хлопців засуджено за відмову служити у збройних силах РФ

06.08.2019   
ХПГ-інформ

Порушуючи четверту Женевську конвенцію, російська окупаційна влада мобілізувала цієї весни майже три з половиною тисячі кримчан, повідомляє Кримська правозахисна група. Всього за роки окупації до лав російської армії призвано 18900 мешканців півострова.

Фото з сайту Крим.Реалії

Тих, хто не бажає служити, переслідують. Тільки цього року за ухилення від військової служби було порушено 20 кримінальних справ. У липні підконтрольні московській владі кримські суди ухвалили 5 вироків за цією статтею. Ще три справи залишаються на розгляді.

За ст. 328 КК РФ обвинуваченим загрожує штраф у розмірі до 200 тис. рублів, або примусова праця строком до 2-х років, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі строком до 2-х років. 

Призов мешканців Криму є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права та рішень Генеральної асамблеї ООН, заявляють представники Кримської правозахисної групи. «Здійснення мобілізації мешканців окупованих територій до лав армії держави, яка окупує, а також безупинна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, а переміщення мобілізованих громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції», – йдеться в повідомленні. Україна вимагає від Російської Федерації припинення призову до російських збройних сил мешканців Криму.

Як ми вже писали раніше, із кожним призовом в Криму збільшується кількість вироків за ухилення від служби в армії РФ. 

 

 Поділитися