MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Зеленський спростив набуття громадянства росіянами, яких переслідують на батьківщині

13.08.2019   
Денис Волоха

Президент видав указ про спрощення набуття громадянства іноземними добровольцями, що воювали на Донбасі, а також громадянами РФ, яких переслідують із політичних мотивів.

Згідно з оприлюдненим сьогодні указом, іноземцям, що брали участь у АТО або проходили/проходять службу в Збройних Силах, під час подачі документів на отримання громадянства не потрібно буде надавати довідку від іноземної держави про те, що вони не вчиняли тяжких та особливо тяжких злочинів, а також не здійснювали геноцид.

Кабінету Міністрів доручено «невідкладно» розробити проект закону щодо спрощення процедури отримання громадянства України громадянами Російської Федерації, які зазнали переслідувань через політичні переконання, а також іноземцями й апатридами, які брали участь в АТО, або інакше допомагали чи допомагають стримувати агресію Росії в Донецькій та Луганській областях.

Протягом трьох місяців, відповідно до указу, кабмін має розробити закон про порядок надання притулку, а також «оптимізувати» розгляд заяв про надання статусу біженця від громадян РФ.

Окрім цього, сьогоднішнім указом до «Порядку провадження за заявами й поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень» уводиться поняття декларації про відмову особи, яка є громадянином Російської Федерації і зазнала переслідувань через політичні переконання в країні своєї громадянської належності, від іноземного громадянства. Ця декларація має подаватися разом із довідкою про політичне переслідування в Росії, яку видаватиме Міністерство закордонних справ.

Такі декларацію й довідку можна буде подавати як один із документів, необхідних для отримання громадянства.

Президент також доручив провести за участі СБУ перевірку Державної міграційної служби, Міністерства закордонних справ, а також консульств та посольств України щодо дотримання ними «вимог законодавства України у сфері громадянства під час прийняття рішень про оформлення набуття громадянства України». 

 Поділитися