MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: Сенцов і Кольченко подали до ЄСПЛ заперечення на позицію РосіїРФ: Адвокат повідомив новини про СенцоваСенцов «почуває себе дуже гарно», – каже адвокатВлада РФ відповіла на питання Європейського суду у справі СенцоваСенцов почуває себе нормальноСправа Сенцова й Кольченка в ЄСПЛ все ще не пріоритетнаЄСПЛ повернув справі Сенцова й Кольченка статус пріоритетноїРФ не передала ЄСПЛ документи у справі СенцоваОлег Сенцов не збирається працювати в колоніїСенцова перевели з медчастини колонії до загонуРосійські тюремники повідомили про виписку Сенцова з медчастини колоніїАдвокат розповів про стан СенцоваОлег Сенцов розповів про покращення самопочуттяРосійські тюремники заявляють, що Сенцов «дуже чітко вийшов із голодування»Опублікований заповіт Олега СенцоваЗ РФ повідомляють, що Сенцов припинив голодуванняЄСПЛ передав владі РФ для надання пояснень справу СенцоваГрупою українців надіслано лист до Олега СенцоваОлег Сенцов оголосив безстрокове голодування

РФ: Кольченку відмовили в переведенні на виправні роботи

15.08.2019   
ХПГ-інформ
Російський суд відмовив кримському анархісту Олександрові Кольченку, засудженому за обвинуваченням у тероризмі разом з режисером Олегом Сенцовим, у переведенні на виправні роботи замість ув’язнення в колонії.

Суд міста Копейська Челябінської області Російської Федерації відмовив кримському анархісту Олександрові Кольченку, засудженому за обвинуваченням у тероризмі разом з режисером Олегом Сенцовим, у переведенні на виправні роботи замість ув’язнення в колонії. Виїзне засідання суду відбулося в колонії № 6 31 липня. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на «Громадське».

«Хотів би ще раз підкреслити, що моя мати вже досягла пенсійного віку, не працює й не має можливости мене утримувати. Крім того, через вік, вона дуже потребує моєї моральної, фізичної та – що немаловажно – матеріяльної допомоги. Я молодий і працездатний. Я хочу й можу продовжувати подальше навчання і працювати. Я не боюся фізичної праці. Замість того, щоби жити на рахунок платників податків, я міг би себе утримувати», – сказав Кольченко.

Кольченко просив суд взяти до уваги, що з моменту затримання перебуває на контролі медичних працівників СІЗО та колонії з причини дефіциту ваги. Усунути цю патологію в умовах колонії, зі слів Кольченка, без додаткового білкового харчування неможливо, що може призвести до хронічного захворювання. Кольченко вважає примусові роботи «одним з можливих кроків до адаптації в суспільстві». Також перебування в ув’язненні заважає йому продовжувати навчання в Тавричеському національному університеті.

Суд мотивував свою відмову тим, що нібито є порушення режиму в колонії з боку Кольченка, а також те, що до нього були застосовані дисциплінарні кари.

Правозахисники подали до Челябінського обласного суду апеляцію, розгляд якої може відбутися протягом місяця.

Коротко про справу Сенцова та Кольченка

У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд визнав кінорежисера Олега Сенцова та анархіста Олександра Кольченка винними за обвинуваченням у створення терористичної спільноти, вчиненні та плануванні терактів. За версією слідства, у 2014 році Сенцов створив «терористичну спільноту» (ч. 1 ст. 205.4 КК РФ), учасники якої підпалили двері «Російської громади Криму» та вікна відділення «Єдиної Росії» в Сімферополі (п. «а» ч. 2 ст. 205), а також готувалися підірвати пам’ятник Леніну та Вічний вогонь (ч. 1 ст. 30, п. «а» ч. 2 ст. 205). Крім того, їм поставили обвинувачення в незаконному обороті зброї та вибухівки у складі групи (ч. 3 ст. 222). Сенцов отримав 20 років колонії суворого режиму, Кольченко – 10 років колонії. На судовому процесі обидва провину не визнали.

Олег Сенцов та Олександр Кольченко в суді (архівне фото)

Верховний суд РФ залишив вирок Сенцову без змін, а потім відмовився його переглядати. У березні 2016 року Сенцова етапували до колонії в Якутії, а в 2017 році перевезли звідти до виправної колонії № 8 «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ) РФ.

Кольченко відбуває покарання в колонії № 6 у місті Копейську Челябінської області РФ.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка політв’язнями.

У 2016 році РФ двічі – наприкінці жовтня та на початку грудня – відмовилась видати засуджених у справі «кримських терористів» Сенцова й Кольченка.

 Поділитися