MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Балуха вивезли з колонії до Москви

16.08.2019   
ХПГ-інформ
Засудженого у Криму українського активіста Володимира Балуха вивезли з колоніїу Тверській області, де він відбував покарання, до Москви. Причини етапування невідомі.

Засудженого у Криму українського активіста Володимира Балуха вивезли з колонії № 4 в місті Торжку Тверської області (РФ), де він відбував покарання, до Москви, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на адвокатку Ольгу Дінзе.

Ольга Дінзе та Володимир Балух
(архівне фото: Антон Наумлюк, krym.org)

«Сьогодні нами було визначено, що його вивезли до Москви до Слідчого ізолятора № 2. Однак не зрозуміло, якого саме. Або це „Лефортове“, або це „Бутирка“. Більш жодних відомостей нам не повідомляли. Мені стало про це відомо ранком від сестри, до якої повернувся лист. Потім ми уточнили інформацію і нам адміністрація колонії сказала, що його справді етапували до слідчого ізолятора», – сказала адвокатка.

Причини етапування Ользі Дінзе невідомі.

Пресслужба управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Тверській області не змогла ані підтвердити, ані спростувати цю інформацію, пославшись на закон «Про персональні дані».

Коротко про справу Володимира Балуха

Хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що він вивісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні.

19 березня 2018 року, перебуваючи в СІЗО, Володимир Балух розпочав голодування на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки та 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці». Пізніше Балух вирішив тимчасово припинити голодування, яке тривало більш ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у Балуха внаслідок голодування є підозри на виразку та панкреатит.

5 липня 2018 року підконтрольний московській владі Роздільненський районний суд Криму засудив Володимира Балуха до 5 років колонії загального режиму і штрафу 10 тис. рублів за сукупністю двох кримінальних справ – про зберігання боєприпасів і про дезорганізацію роботи ІТТ.

3 жовтня 2018 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

З 29 березня цього року Балух перебуває у виправній колонії в місті Торжку Тверської области Російської Федерації (ФКУ ИК-4 УФСИН России по Тверской области).

У колонії № 4 Балуха шість разів поміщали в СІЗО.

Правозахисний центр «Меморіял» вважає Володимира Балуха політв’язнем.

 Поділитися