MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Скасування результатів виборів: Щетинін оскаржує відмову Верховного Суду в розгляді (оновлено)

16.08.2019   
Денис Волоха

Після того, як у Верховному Суді двічі відмовили у відкритті провадження щодо визнання проведення виборів 21.07 неконституційним та скасування їх результатів, позивач продовжує наполягати на своєму та вимагає розгляду справи.

Сергій Щетинін не погоджується з ухвалою апеляції та говорить, що не просив суд змінювати мотивувальну частину в рішенні першої інстанції.

У заяві про ухвалення додаткового рішення, яку Сергій Щетинін та Іван Войцехівський 16-го липня надіслали до Великої Палати Верховного Суду, вони просять суд знову направити справу до першої інстанції для розгляду, скасувавши початкове рішення про повернення позовної заяви позивачам.

Щетинін та Войцехівський говорять, що не вважають ухваленням рішення зміну апеляцією аргументів для відмови їм у відкритті провадження, незважаючи на те, що суду знадобилося понад 10 годин для дослідження доказів та обставин у справі.

У коментарі для ХПГ Щетинін зазначив, що розгляд справи про визнання виборів до Верховної Ради триває й буде тривати аж доти, доки у позивачів не з’являться нововиявлені обставини по цій справі.

Подаючи заяву, Щетинін має намір забезпечити собі можливість подати індивідуальну скаргу до Конституційного Суду, порушивши перед ним питання конституційності чинного Кодексу адміністративного судочинства (керуючись положеннями якого Верховний Суд відмовив у відкритті провадження про незаконність виборів), а також конституційності Закону України «Про відновлення дії окремих положень Конституції України» від 21-го лютого 2014-го року, яким Верховна Рада відновлювала в дії Конституцію зразка 2004-го року.

«Найближчим часом центр прийняття рішення про долю новообраних депутатів і всієї України переміститься до КСУ та ЄСПЛ», — заявляє Сергій Щетинін.

Нагадаємо, 14-го липня ми повідомили про відкриття Верховним Судом за позовом вінничанина Сергія Щетиніна провадження про визнання позачергових липневих виборів до Верховної Ради неконституційними.

Як з’ясувалося наступного дня, коли вдалося ознайомитися з ухвалою, — насправді судді Великої Палати ВС (куди Щетинін подавав апеляційну скаргу), вісім із половиною годин перебуваючи в нарадчій кімнаті, — лише змінили мотивувальну частину в рішенні суду першої інстанції, виклавши її на семи аркушах. Резолюційну ж частину, якою перша інстанція повертала позовну заяву позивачам, Велика Палата залишила без змін.

Вимогу скасувати результати виборів Щетинін мотивує тим, що Конституційний Суд, визнаючи указ Зеленського про розпуск Ради таким, що відповідає Конституції, — керувався нечинною версією Конституції, яка розміщена на сайті zakon.rada.gov.ua, проте не була надрукована в офіційних виданнях у визначений законом термін (згаданий сайт не належить до таких видань). Отже, чинним зараз є лише варіант Конституції від 28-го червня 1996-го року.

Цікаво, що четверо останніх Президентів України (не рахуючи в. о. Президента Олександра Турчинова), складаючи присягу на вірність народові, тримали руку на примірнику нечинного на момент їхніх інавгурацій варіанту Конституції України.

Оновлено. Розгляд заяви Щетиніна Великою Палатою призначено на 10:00 19-го серпня.

 Поділитися