MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомогиРФ: Енвера Сейтосманова засудили до 17 років позбавлення воліКрим: Рустем Ваїтов звільнився з російської колоніїРФ: Верховний суд змінив присуд фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»РФ: Прибулих до російських колоній кримських татар тримають у ШІЗОРФ: Рустема Ісмаїлова етапували до колонії в БашкортостаніКрим: Кілька подій останніх днів

РФ: Свідок у справі «Хізб ут-Тахрір» свідчив під психологічним тиском ФСБ

22.08.2019   
ХПГ-інформ
Свідок у справі Енвера Сейтосманова, якого обвинувачують в організації севастопольського осередку забороненої в РФ організації, у суді в Ростові-на-Дону розповів про психологічний тиск та погрози.

У Північнокавказькому окружному військовому суді (Ростов-на-Дону, РФ) свідок у справі севастопольця Енвера Сейтосманова, обвинуваченого в участі в «Хізб ут-Тахрір», заявив, що давав свідчення під погрозами з боку слідчих ФСБ, – повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Еміля Курбедінова.

«Руслан Бекиров заявлений як свідок обвинувачення. Прокурор почав ставити йому питання: як довго він знає обвинуваченого Сейтосманова – Руслан відповів, що знайомий із ним ще зі школи. Далі пішли питання про участь Енвера Сейтосманова в організації „Хізб ут-Тахрір“. А саме, чи признавався він Русланові, що є членом цієї організації, що брав участь у зборах цієї організації. Руслан відповів, що нічого про це не знає», – розповів адвокат.

По допиті Бекирова прокурор заявив клопотання про оголошення протоколу допиту свідка слідчим ФСБ.

«У протоколі ж сказано, що Сейтосманов особисто признавався Русланові, що він член „Хізб ут-Тахрір“. Прокурор спитав свідка, з чим пов’язані такі кардинальні суперечності у свідченнях. У відповідь на це Руслан заявив, що під час допиту в управлінні ФСБ на нього чинили психологічний тиск, під погрозами примусили обмовити Сейтосманова й підписати даний протокол», – каже Е. Курбедінов.

Також Бекиров написав заяву про злочин з боку співробітників ФСБ до Військово-Слідчого комітету РФ по Криму. ФСБ обвинувачення свідка не коментує.

Напередодні стало відомо, що російські слідчі вважають Сейтосманова другим організатором севастопольського осередку «Хізб ут-Тахрір» разом зі вже засудженим у цій справі Русланом Зейтуллаєвим (27 липня 2017 року Верховний суд РФ у Москві засудив Зейтуллаєва до 15 років позбавлення волі за обвинуваченням у створенні осередку «Хізб ут-Тахрір». Повідомлялося, що Зейтуллаєв відмовився дати свідчення проти Енвера Сейтосманова. Зейтуллаєв відбуває покарання в колонії в місті Салават {Башкортостан, РФ}).

Руслан Зейтуллаєв (архівне фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

На початку липня суд у Ростові-на-Дону через відеозв’язок продовжив арешт Сейтосманову на шість місяців – до 20 грудня. Наприкінці липня кримського татарина етапували до СІЗО Ростова-на-Дону.

Нагадаємо, 10 травня 2018 року під Севастополем російські силовики провели хатні труси в Ернеста та Енвера Сейтосманових, які є двоюрідними братами кримського татарина Нурі Прімова, засудженого в РФ до 5 років колонії за участь у «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня підконтрольний московській владі Ленінський районний суд Севастополя арештував Енвера Сейтосманова, інкримінуючи йому ст. 205.5 ч. 2 КК РФ – участь у забороненій у РФ організації «Хізб ут-Тахрір». Ернеста Сейтосманова згодом відпустили.

Ернест Сейтосманов (ліворуч) та Енвер Сейтосманов
(фото: atr.ua, раніше – «15 минут»)

Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися