MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Вільні ми люди!

Суд не Страшний, а Шевченківський: Філарет подав дифамаційний позов проти Євстратія Зорі

22.08.2019   
Денис Волоха

Голова Київського патріархату Патріарх Філарет подав позов про захист честі та гідності до служителя автокефальної Православної церкви України Архієпископа Євстратія (Зорі).

Спершу суд залишив позовну заяву без руху, бо Філарет (у позовній заяві — Михайло Антонович Денисенко) недоплатив судовий збір: 768 гривень замість 1536. Уперше Філарет подав позов ще 17-го липня.

Після отримання канцелярією суду підтвердження сплати судового збору в повному обсязі, 9-го серпня суддя Шевченківського райсуду Микита Рибак ухвалив рішення про відкриття загального судового провадження за позовом до Івана Володимировича (Євстратія) Зорі.

«Ніколи б не подумав, що в ряду Києво-Печерської Лаври (точніше чоловічого монастиря МП, там існуючого) та Товариства з обмеженою відповідальністю ‘Спілка православних журналістів’, які раніше позивалися до мене ‘про захист честі…’, буде такий продовжувач…», — коментує Євстратій Зоря отримання ним позовної заяви, додаючи, що попередні позивачі суди проти нього програли.

Підготовче засідання призначено на 12:45 16-го вересня.

«Підставою звернення до суду з даним позовом стало те, що 07.07 2019-го року відповідач розповсюдив в мережі Інтернет неправдиву інформацію про позивача», — ідеться в ухвалі Шевченківського суду.

Мова йде про допис Зорі у Фейсбуці, де він зазначає, що дії та поведінка Філарета продиктовані наявністю в нього захворювання (імовірно, Євстратій Зоря мав на увазі психічний розлад), коментуючи його інтерв’ю телеканалу «Росія 24».

«Хвороба змінила його невпізнанно. Ззовні нібито все залишилося звичним. Але я не можу собі навіть уявити, щоби НАШ Патріарх давав інтерв‘ю кремлівським пропагандистам, знаючи, для чого воно їм потрібне — щоби далі руйнувати Україну. — Писав тоді Євстратій Зоря. — Хвороба зробила його фактичним союзником Москви у боротьбі проти Томосу. ‘Коли я вийду з ПЦУ, то у Епіфанія відберуть Томос, він буде ніким, а я — буду Патріархом’, — це могла сказати якась інша людина, але не НАШ Патріарх. Сьогодні хвороба виявилася черговим ‘пробиттям дна’ — інтерв‘ю ‘Россия 24’. А ми ще сподівалися, що дно — це ‘Страна.юа’…».

Раніше Патріарх Філарет у інтерв’ю Наталії Влащенко заявив, що служба в КДБ — це не гріх.

«Це не є гріх, бо Христос сказав: ‘Віддавайте кесареве кесареві, а боже — Богові’. Так ось. Якщо Господь цю безбожну радянську владу допустив, то треба жити в умовах цієї безбожної влади. (…) І ми, живучи в умовах Радянського Союзу, виконували закони радянської влади, але віру — не продавали», — сказав Патріарх Філарет.

Читайте також: Держава без церкви та церква без держави

 Поділитися