Суд відкрив провадження щодо порушення закону про регламент Ради
ЦВК не надала апарату Ради адреси новообраних нардепів, а також послуговується нечинною редакцією Конституції, — ідеться в позовній заяві.
Сьогодні Шостий апеляційний суд Києва відкрив провадження за позовом Сергія Щетиніна про визнання протиправними дії Центральної виборчої комісії.
Щетинін звертає увагу на те, що, відповідно до статті 12 закону Про регламент Верховної Ради, апарат ВР не пізніш як через сім днів після офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів надсилає новообраним народним депутатам 11 документів: Конституцію, текст оприлюднення результатів виборів, регламент та положення про апарат Ради, список комітетів та інші.
Щоби перевірити, чи дотримано цю вимогу закону, Сергій Щетинін надіслав запит до апарату ВР. Звідти надійшла відповідь, у якій апарат повідомляє, що не має в своєму розпорядженні поштових адрес новообраних нардепів, а отже, було вирішено вручити депутатам передбачені регламентом документи вже під час першого засідання Ради, про що апарат, як випливає з його відповіді, — повідомив голів фракцій.
Центральна виборча комісія відмовилася надавати апарату адреси депутатів, посилаючись на закон Про захист персональних даних.
Щетинін не погодився з такою бездіяльністю ЦВК, тому просить суд визнати її незаконною та зобов’язати Центральну виборчу комісію негайно виконати вимоги законодавства, тобто надати апарату Ради поштові адреси нардепів, щоб їм змогли надіслати необхідні документи.
Окрім цього, Щетинін просить визнати незаконним з боку ЦВК застосування в своїй роботі Конституції України, що не була офіційно оприлюднена, а також зобов’язати використовувати чинну версію Конституції, якою є редакція від 28-го червня 1996-го року, оприлюднивши її на сайті Центрвиборчкому.
Нагадаємо, що версія Конституції, яку можна переглянути на сайті zakon.rada.gov.ua, — не є чинною, оскільки цей сайт сам собою не є офіційним друкованим виданням (ними є газети «Офіційний вісник України», «Голос України», «Урядовий кур’єр» та «Відомості Верховної Ради України»), у якому має бути опублікований будь-який закон, щоби він міг вступити в силу.
Раніше на підставі цього факту Сергій Щетинін просив Верховний Суд скасувати результати виборів, оскільки Конституційний Суд, ухвалюючи рішення про визнання указу Президента про розпуск Верховної Ради та проведення 21-го липня позачергових парламентських виборів, керувався неофіційною версією Конституції, яка є у вільному доступі на згаданому сайті zakon.rada.gov.ua. Понад 8 годин виносячи рішення в цій справі, судді Великої Палати ВС таки вирішили відмовити у відкритті провадження, лише змінивши аргументи суду першої інстанції (Велика Палата розглядала вже апеляцію, якою Щетинін оскаржував рішення Касаційного адміністративного суду ВС).
Таке рішення апеляційної інстанції Щетинін також вирішив оскаржити, оскільки не вважає ухваленням рішення зміну апеляцією аргументів для відмови йому у відкритті провадження. 17-го серпня Сергій Щетинін надіслав до Верховного Суду заяву про ухвалення додаткового рішення. 19-го серпня суд йому відмовив.
За позовом про порушення регламенту ВРУ суд призначив засідання о 15:00 23-го серпня. Проте Щетинін проживає у Вінниці, через що надіслав до суду клопотання про перенесення засідання на наступний день, коли він зможе дістатися до Києва.
Але окрім клопотання про перенесення засідання вінничанин Щетинін подав ще одне клопотання, у якому просить суд зобов'язати ЦВК надати йому інформацію про осіб, обраних депутатами на позачергових виборах 21-го липня, щоби суд міг залучити їх до справи в якості третіх осіб.
Яке рішення ухвалить Шостий апеляційний суд — дізнаємося згодом.