MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Лауреатом премії імені Василя Стуса став Влад Троїцький

29.08.2019   
ХПГ-інформ
«Василь Стус – це людина, яка не боялася бути незручною… Саме на таких долях формується дух нації і країни», – сказав режисер.

Цьогорічну премію імені Василя Стуса отримав режисер, засновник центру сучасного мистецтва «ДАХ», фестивалю «ГогольFest», музично-театральних проектів «ДахаБраха», «Dakh Daughters», «Nova Opera» і «ЦеШо» Влад Троїцький.

Фото з сайту Українського Пену

– Крім того, що Влад Троїцький розповідає українцям про світ, світу – про українців, українську культуру, він розповідає ще й українцям про українців. Ми дуже добре розумією, що управлінська культура і культура організаційна є похідними від культури нації. Ми дякуємо Владу Троїцькому за його позицію і його внесок в українську культуру, – пояснив вибір журі заступник декана Києво-Могилянської Бізнес-Школи Едуард Мальцев.

– Василь Стус – це людина, яка не боялася бути незручною, – наголосив лауреат. – Бути незручним – це не завжди безпечно. Але, можливо, саме на таких долях формується дух нації і країни. Це велика людина. І бути нагородженим цією премією – велика честь для мене.

Фото з сайту Українського Пену

Премію імені Василя Стуса започатковано 1989 року з ініціативи Української асоціації незалежної творчої інтелігенції. Нею нагороджують митців, режисерів, литераторів, музикантів, культурних менеджерів за внесок в українську культуру й стійкість громадянської позиції. У різний час премію отримували Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Ґудзяк. Голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров став лауреатом премії імені Василя Стуса у 2012 році.

 Поділитися