MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: За відмову служити в російському війську до кримінальної відповідальності притягнуто 59 людей

03.09.2019   
ХПГ-інформ
Призов мешканців Криму є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права та рішень Генеральної асамблеї ООН.

В окупованому Російською Федерацією Криму до кримінальної відповідальности за відмову служити в російському війську з квітня 2015 року притягнули 59 людей, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии». Інформацію оприлюднили інформаційні агенції, посилаючись на прокуратуру Автономної республіки Крим.

Кримські призовники. Фото: Міноборони РФ

«Установлено, що в період з 1 квітня до 1 липня 2018 року окупаційна влада притягнула до кримінальної відповідальности за відмову служити 35 людей. На теперішній час – 59», – цитує повідомлення відомства УНН.

За відомостями прокуратури АРК, з 2015 по 2018 рік РФ призвала на строкову військову службу більш ніж 12 200 жителів Криму, на сьогодні – більш ніж 17 тисяч.

За інформацією Кримської правозахисної групи загалом з початку окупації Росія призвала до свого війська близько 15 тисяч кримчан.

Нагадаємо, у липні підконтрольні московській владі кримські суди ухвалили 5 вироків за статтею 328 КК РФ, санкція якої – штраф у розмірі до 200 тис. рублів, або примусова праця строком до 2-х років, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі строком до 2-х років.

Призов мешканців Криму є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права та рішень Генеральної асамблеї ООН.

 Поділитися