MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Досить садистів при владі!» (Пресреліз)

09.09.2019   
Вулична акція під такою назвою відбулася сьогодні біля приміщення Мінюсту. Правозахисники разом із колишніми працівниками пенітенціарної системи, жертвами катувань в установах виконання покарань та родичами засуджених ставили за мету привернути увагу керівництва до проблем пенітенціарної системи.

Під такою назвою в понеділок 9 вересня біля приміщення Міністерства юстиції України за адресою: пров. Рильського, 10, відбулася вулична акція, яку провели правозахисники разом із колишніми працівниками пенітенціарної системи, жертвами катувань в установах виконання покарань та родичами засуджених.

В акції взяли участь представники Харківської правозахисної групи, Української Гельсінкської спілки з прав людини, ГО «Альянс Української Єдності» та інших організацій.

Метою акції є привернення уваги керівництва Мін’юсту до проблем пенітенціарної системи, до брутальних порушень прав людини в місцях позбавлення волі та застерегти від помилки призначення старих кадрів на керівні посади адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС) України.

Змінюються керівники тюремного відомства, при цьому не змінюється парадигма ставлення до в’язнів. Досі, на 29-му році незалежності України, пенітенціарна система діє з використанням радянських каральних методів. З радянських часів працюють династії тюремників на керівних посадах, які блокують реформування системи хоча б відповідно до мінімальних міжнародних стандартів.

Команда Президента України Володимира Зеленського задекларувала у своїй програмі якісно нові перетворення у країні – команду професіоналів в усіх галузях, в тому числі і в пенітенціарній сфері. Молодих професіоналів без старих корумпованих облич.

Пенітенціарна сфера є однією з ключових галузей державної політики і має ключове значення. Як кажуть, «Хто володіє ключами від в’язниці, той має ключи від держави».

Система виконання покарань є, напевно, єдиною державною структурою, яка не була реформована за часів незалежності України попри декларації кожного без винятку керівника відомства. Всі вони без винятку, заступаючи на посаду керманича галузі, публічно обіцяли реформу відповідно до міжнародних стандартів. Проте усе залишалося, як і було.

Учасники акції продемонстрували факти брутальних порушень прав людини, які покривалися керівниками ДКВС і залишені без належного державного реагування, такі як вбивство Андрія Данилюка у Хмельницькому СІЗО, брутальні порушення прав людини в Ізяславській виправній колонії № 58 (Монастир страждань), систематичні жахливі порушення прав людини в Бердянській виправній колонії № 77 (звіряче побиття Миколи Молокова, катування, приниження честі і гідності, вимагання коштів від родичів), систематичні порушення прав людини в колоніях Харкова та Харківської області та інше.

Усі ці порушення мають системний характер і цілеспрямовано покривалися керівництвом ДКВС України.

Учасники акції закликали новообраного Міністра юстиції України Малюську Дениса Леонідовича дослухатися до вимог громадськості та усунути з керівних посад в Адміністрації ДКВСУ осіб, причетних до порушень прав людини – Олександра Крикушенка та Володимира Мелюхова, та не допустити повернення на службу Сергія Старенького.

Закликають Міністра призначити на керівні посади відомства молодих, незаангажованих і незаплямованих у корупційних схемах і брутальних порушеннях прав людини досвідчених фахівців, які впроваджуватимуть пенітенціарну політику на засадах дотримання прав людини відповідно до міжнародних стандартів.


По додаткову інформацією звертатися до Цвілого Олега Володимировича: тел:
+38(068)933-2882

 Поділитися