MENU

Для обслуговування в банку тепер можна пред’являти закордонний паспорт

09.09.2019
Денис Волоха

Нацбанк дозволив банкам відкривати рахунки та надавати інші послуги клієнтам, використовуючи для ідентифікації паспорт для виїзду за кордон.

«Відтепер банківські установи можуть обслуговувати фізичних осіб — резидентів як на підставі паспорта громадянина України (у формі ID-картки або книжечки), так і на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон», — інформує Державна міграційна служба, посилаючись на лист НБУ від. 4-го вересня.

Національний банк України наголошує на необхідності дотримання банківськими установами вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», згідно з яким закордонний паспорт є документом, що посвідчує особу.

Водночас інші, зокрема згадані в цьому законі документи (водійське посвідчення, посвідчення моряка, посвідчення члену екіпажу та інші), — все ще не можуть бути використані для отримання банківських послуг.

«Нагадуємо, що, відповідно до законодавства, посвідчення водія, особи моряка, особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи, — не можуть бути використані громадянином України для встановлення його особи при отриманні банківських послуг», — ідеться на сайті ДМС.

Дізнатися ім’я по батькові (якого немає в закордонному паспорті) працівник банку може з іншого офіційного документу, наприклад, індивідуального податкового номеру.

 Поділитися