MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Прокуратура АРК повідомляє, що вбивство Решата Аметова розкрито

10.09.2019   
ХПГ-інформ
Кримськотатарський активіст викрадений у березні 2014 року, а за два тижні знайдене його тіло зі слідами тортур. Повідомлено, що до злочину причетна так звана «Самооборона Криму».

Прокуратура Автономної республіки Крим повідомила, що скоєне у березні 2014 року вбивство кримськотатарського активіста Решата Аметова розкрито, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии».

Решат Аметов (фото за сайту «Крым.Реалии»)

«Під час проведення досудового розслідування отримано достатньо доказів, що свідчать про те, що викрадення Решата Аметова скоєне двома учасниками непередбаченого Конституцією та законами України збройного формування під назвою „Самооборона Криму“. Викрадення Аметова учасниками „Самооборони Криму“ здійснювалося під проводом колишнього військовика Збройних сил Росії С., який одбував військову службу в 76-й повітрянодесантній дивізії та 728-му окремому батальйоні зв’язку Збройних сил Росії. Військовий пенсіонер», – мовиться в повідомленні.

Після скоєння злочину підозрюваний залишив Крим, брав участь у бойових діях на боці «ДНР», у квітні 2014 року брав участь у викраденні трьох офіцерів спецпідрозділу СБУ «Альфа», – повідомляє прокуратура.

Також повідомлено, що 22 серпня трьом неназваним особам оголошено підозру за ч. 2 ст. 260 (створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їхній діяльності) та ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинені організованою групою, або такі, що спричинили тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Підозрюваних оголошено в міжнародний розшук.

39-річний Решат Аметов, батько трьох дітей, 3 березня 2014 року вранці вийшов зі свого будинку в сімферопольському мікрорайоні Марї’но. Родичам він сказав, що має намір піти до військкомату й записатися до лав добровольців українського війська. Потому відеокамери зафіксували Аметова, який проводив одиночний пікет проти окупації Криму російськими збройними силами на площі Леніна перед будівлею кримського уряду. На відеозапису зафіксовано момент, коли кілька представників «Самооборони Криму» скручують Аметову руки й садять до авта. За два тижні біля села Земляничного Білогорського району Аметов знайдений мертвим із численними слідами тортур на тілі та обв’язаною клейкою стрічкою головою, поруч знайшли наручники. Пізніше встановлено причину смерти – ножове поранення в область ока.

2017 року президент надав Решату Аметову звання Героя України. Управляння Верховного комісара ООН з прав людини у доповіді називає факт убивства кримчанина стратою без належного судового розгляду.

 Поділитися