MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Олеся Донія противники Маршу рівності облили зеленкою

13.09.2019   
Ірина Скачко

Напередодні Маршу рівності харківські праворадикали виступили проти «толерантності як однієї зі складових модерної національної української ідеї». Саме так називалася лекція, яку намагалися зірвати представники організацій «Фрайкор», «Традиції і порядок» та «Правий сектор».

Фото  Суспільне:UA

12 вересня в межах тижневого ЛГБТ-форуму «KharkivPride» у Харковському літературному музеї була запланована лекція голови Мистецького об'єднання «Остання Барикада» Олеся Донія «Толерантність як одна зі складових модерної національної української ідеї». Але вхід до музею заблокували кілька десятків молодих людей. Хтось із них облив зеленкою Донія і ще одного з відвідувачів заходу. Організаторам довелося викликати поліцію. Як повідомляє Суспільне:UA, лекція розпочалася із годинним запізненням.

Відео з фейсбук-сторінки Харківського літературного музею

«Тоді, коли я приїхав у Харків, коли захоплювали ОДА, довелося вступати в калюжі крові, калюжі крові наших. А тепер, це, може, смішно, в калюжі зеленки. Між своїми... Тоді на нас наступали російські окупанти, і це закінчувалося калюжами крові, а тепер начебто свої, начебто з патріотичної організації, обливають зеленкою», – заявив Олесь Доній, таки розпочинаючи лекцію.

За кілька годин на своїй фейсбук-сторінці голова «Останньої Барикади» написав, що зеленкою йому травмували око.

Захисники традиційних цінностей згодом заявили, що не блокували вхід до Літературного музею, а «прийшли подискутувати» і послухати лекцію, але їх «не пустили організатори».

Пресслужба Харківської поліції так описує подію: «Встановлено, що група осіб зібралася біля Харківського літературного музею для обговорення маршу "KharkivPride". В цей час на них напали невідомі. Вони почали перешкоджати проведенню зборів, а потім облили зеленкою двох чоловіків. Від написання заяви постраждалі відмовились та повідомили, що претензій ні до кого не мають. Дані про подію зареєстровані в Журналі єдиного обліку Київського відділу поліції». 


Правозахисна хода, що відбудеться 15 вересня, має привернути увагу суспільства до проблеми рівноправ'я та безпеки для всіх громадян – незалежно від гендеру та сексуальної орієнтації. Цього року такі заходи вже відбулися в 14 містах України. Праворадикальні організації запланували провести 15 вересня в центрі Харкова кілька своїх акцій. 

У травні представники праворадикальної організації «Традиція і порядок» намагалися зірвати спільний захід харківської ЛГБТ-спільноти та Freedom House.

 Поділитися