MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: окупаційна влада помістила до психіатричної лікарні п’ятьох затриманих кримських татар

23.09.2019   
ХПГ-інформ
Руслану Месутову, Ленуру Халілову, Руслану Нагаєву, Ельдару Кантимірову, Асану Янікову закидають участь у терористичній організації «Хізб ут-Тахрір».

Руслану Месутову, Ленуру Халілову, Руслану Нагаєву, Ельдару Кантимірову, Асану Янікову закидають участь у терористичній організації. Зараз вони перебувають у Кримській республіканській клінічній психіатричній лікарні №1.  Про це повідомляє канал ATR із посиланням на адвоката Ісляма Вєліляєва.

Він відвідав свого підзахисного Ленура Нагаєва і розповів про його стан представникам громадського об’єднання «Кримська солідарність»:

«Почувається задовільно. Однак вважає це примусовою процедурою і відмовляється від вживання будь-яких лікарських препаратів, які йому призначають у стаціонарі.  Він вважає себе психічно здоровою людиною, у якої ніколи не було травм голови і яка ніколи не перебувала на обліку нарколога та психіатра. Орієнтовно він перебуватиме там до 12-13 жовтня 2019 року. У стаціонар його помістили тому, що ми відмовились давати свідчення амбулаторно (це консолідована позиція і загальна практика усіх кримських політв’язнів), тому слідчі, враховуючи строки покарання, повинні, на їх думку, отримати дані, що людина осудна, що її можна притягати до відповідальності».

Раніше процедуру примусили пройти замголови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова та багатьох кримськотатарських активістів.  

Руслана Нагаєва, Ельдара Кантимірова, Руслана Месутова, Ленура Халілова було затримано 10 червня цього року,  Асана Янікова – 27 березня. ФСБ РФ заявило тоді, що слідчі заходи проходять у рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація або участь у діяльності терористичної організації) і стосуються релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

Хатні труси у кримських татар 10 червня 2019 року (фото: «Кримська солідарність»)

Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 

 Поділитися