MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Силовики затримали проукраїнського активіста

10.10.2019   
ХПГ-інформ
Правозахисники вважають, що згідно з російським законодавством затримання Олега Приходька можна вважати викраденням. Приходьку ставлять за вину «терористичний акт» та «незаконне виготовлення вибухових речовин».

В окупованому Російською Федерацією Криму вчора, 9 жовтня, затриманий проукраїнський активіст з міста Саки Олег Приходько. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии», посилаючись на українського політика Едуарда Леонова. Леонов своєю чергою посилається на дочку Приходька Наталю, яка повідомила, що «у середу ввечері вломилися в хату й увезли у ФСБ батька. Увезли у чому був. Причини невідомі…»

Також повідомлено, що затримали і дружину Олега Приходька – Любов Приходько.

Сьогодні, 10 жовтня, стало відомо, що активіст перебуває у управлінні ФСБ в Сімферополі. За інформацією адвоката Назіма Шеїхмамбетова, Приходьку привинюють «терористичний акт» та «незаконне виготовлення вибухових речовин».

На думку члена Кримської правозахисної групи Олександра Сєдова, згідно з російським законодавством затримання Приходька можна розглядати як викрадення.

«Щонайменше вони {російськи силовики} повинні були повідомити адвокатам і родичам, куди й навіщо його затримують, на якій підставі. Якщо цього не відбулося, це можна розглядати, на цей момент, як незаконне викрадення. У цьому випадку це порушення навіть російського законодавства», – цитує Сєдова «Крым.Реалии».

Офіційних коментарів від російських силових структур поки немає.

8 лютого 2019 року ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

 Поділитися