MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Формула Штайнмаєра і ризики для прав людини (ВІДЕО)

11.10.2019   
Погоджена представником України формула Штайнмаєра несе загрози для прав людини. Про це йдеться у оприлюдненій 2 жовтня спільній заяві ХПГ та УГСПЛ. Про які саме ризики йдеться, у «Темі дня» на «Суспільному» розповідає директор ХПГ Євген Захаров.

Погоджена представником України формула Штайнмаєра несе загрози для прав людини. Про це йдеться у оприлюдненій 2 жовтня спільній заяві Харківської правозахисної групи та Української Гельсінської спілки з прав людини. Про які саме ризики йдеться, у «Темі дня» на «Суспільному» розповідає директор ХПГ Євген Захаров.

«Я подивився виступ Президента, перша моя реакція була, що з цього нічого не вийде», – каже Євген Захаров про згоду українського представника у тристоронній контактній групі на формулу Штайнмаєра. За словами правозахисника, Україна не зможе повністю виконати зазначені у ній умови, бо це означатиме капітуляцію, а Москва через ватажків самопроголошених республік робить неможливою саму спробу дотриматися формули Штайнмаєра.

У спільній заяві ХПГ та УГСПЛ ідеться, що досягнуті домовленості не враховують поточну ситуацію в Україні і несуть ризики для прав людини.

«Спочатку треба забезпечити безпеку, це найперше. […] Для цього необхідні передумови – виведення військ і встановлення реального контролю за кордоном. Без цього не буде нічого. (Друге): розмінування. Третє: треба провести – ну, це не перепис у повному сенсі цього слова, але треба зафіксувати усіх тих, хто за ці 5 років отримав право обирати, внести їх до реєстру виборців. Усе це треба зробити, це потребує певного часу. Крім того, що є дуже суттєвим, треба надати можливість доступу вимушеним переселенцям, […] щоб вони мали змогу повернутися і проголосувати – за своїми адресами, там, де вони мешкали», – пояснює Є. Захаров.

«Ми вважаємо, що півтора-два роки – це як мінімум треба для того, щоб усе це зробити. Плюс! Треба притягнути до відповідальності тих, хто вчиняв насильницькі тяжкі і особливо тяжкі злочини. Ці люди не можуть бути амністовані», – говорить він.

 Поділитися