MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – Європейський День боротьби з торгівлею людьми

18.10.2019   
ХПГ-інформ
ХПГ активно працює в цьому напрямку. Восени цього року стартував річний проєкт на допомогу українцям, яких обманом заманили до Росії під приводом роботи кур’єрами, а потім шантажем та погрозами примусили працювати на злочинців.

18 жовтня – Європейський День боротьби з торгівлею людьми.

Цей пам’ятний день був запроваджений 18 жовтня 2007 року Європарламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Харківська правозахисна група активно працює в цьому напрямку. Цієї осені розпочався річний проєкт «Українські кур’єри в Росії. Протидія торгівлі людьми», підтриманий Посольством США в Україні.

ХПГ з партнерами – «Еспресо TV», «Магнолія TV», Всеукраїнським об’єднанням протидії торгівлі людьми – допомагає українцям, яких обманом заманили до Росії під приводом роботи кур’єрами, а потім шантажем та погрозами примусили працювати на злочинців. З 2016 року більше ніж 2000 наших громадян (переважно чоловіків призовного віку) опинилися в Росії за ґратами через діяльність транскордонного злочинного угрупування.

Серед потерпілих –  звичайні українці, розповідає голова Всеукраїнського громадського об’єднання «Протидія торгівлі людьми» Віра Володій, син якої є жертвою торгівлі людьми.

– Злочинці шукають молодь з вищою освітою, без шкідливих звичок, – каже вона. – Що це за люди? Багато хто втратив останнім часом роботу, мусив сплачувати кредит. Реальної допомоги з боку держави майже немає. Три роки це була взагалі глуха стіна. На Парламентській асамблеї Ради Європи більше переймалися цією проблемою, ніж у нас дома.

Загалом, за оціночними даними Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, за час незалежності 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми.

Дивіться також: Правова позиція Харківської правозахисної групи щодо відповідальності жертв торгівлі людьми за злочини, вчинені під примусом.


Україна запровадила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми 1998 року й була в цьому з європейських держав однією з перших.

Покарання за цей злочин передбачено статтею 149 Кримінального кодексу, яка, визначаючи це діяння, наводить такий ряд: «Торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію». Максимальна санкція статті – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


Здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Democracy Grants Program of the U. S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U. S. Government.

 Поділитися