MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Проспект Григоренка: мерія не заспокоюється

21.10.2019   
ХПГ-інформ

Харківська міська рада подала апеляцію на рішення першої інстанції щодо незаконності повернення проспекту імені Жукова.

Другий апеляційний адміністративний суд відкрив відповідне апеляційне провадження, повідомляє Mediaport. Ухвалу, датовану 15 жовтня, оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Голова Північно-Східного відділу Інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова вже відреагувала на це. 

Влітку Інститут національної пам’яті виступав із вимогою до «харківського міського голови Геннадія Кернеса не підписувати рішення міської ради щодо перейменування проспекту Григоренка на Жукова», а також надсилав листа до Генеральної прокуратури України та Національної поліції через встановлення у Харкові пам’ятника радянському маршалу. «Постать Георгія Жукова лишається неоднозначною в українській історії. Разом із титулом “маршала Перемоги” йому згадують українофобські вислови та дії, що призводили до даремних жертв з боку радянської армії у Другій світовій війні», – йшлося тоді в заяві Інституту.


Нагадаємо, у травні міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула петицію «Поверніть харків’янам історію!» з проханням повернути пр. Маршала Жукова.

19 червня депутати міськради ухвалили рішення про повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала Жукова на підставі того, що «життя і діяльність Жукова Г.К. пов’язані з опором і  вигнанням нацистських окупантів з України, а також із звільненням Харкова».

Це рішення мерії оскаржили в суді харківські депутати Дмитро Булах та Ігор Черняк, представники партій «Європейська солідарність», «Свобода» і «Демократична сокира», а також депутат восьмого скликання Верховної Ради Андрій Білецький.

5 вересня Харківський окружний адміністративний суд визнав рішення Харківської міськради про переіменування проспекту Григоренка на Жукова незаконним.

Проспект Жукова змінив назву на проспект імені українського дисидента, правозахисника генерал-майора Петра Григоренка у 2016 році на виконання вимог закону про декомунізацію. Григоренко виступав проти партократії, захищав права кримських татар та інших депортованих народів, боровся з явищем каральної психіатрії в СРСР. 

 Поділитися