MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

55 випадків фізичної агресії проти журналістів з початку року

21.10.2019   
ХПГ-інформ
Такі дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України» наводить Національна спілка журналістів України.

Такі дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України» наводить Національна спілка журналістів України. 19 атак відбулося протягом останніх трьох місяців. Найнебезпечнішими в цей час виявилися Київ (шість інцидентів) та Одеса (4 випадки агресії). 

Резонансним став напад праворадикалів на прес-центр ІА Укрінформ, який стався 30 липня. Молоді люди в футболках із написом «Традиція і порядок» зірвали прес-конференцію, яку проводили кандидати в депутати по округу№50. Нападники вибили вхідні двері, зламали акустичну систему, вирвали мікрофони, облили водою і закидали яйцями самовисуванця Андрія Аксьонова. Постраждало щонайменше троє журналістів.  

– Ледь гортань не зламали, відпустили лише коли вибили двері й увірвалися до прес-центру, – згадує  співробітник «Укрінформу» Павло Негрей. – На мене практично одразу накинулося кілька молодиків, адже не пускав їх до приміщення, за яке несу відповідальність. Били по ногах, спині, обличчю, по голові…

У серпні було скоєно напад на чернігівського журналіста Ігоря Стаха: невідомі накинулися на нього сзаду і побили. У чоловіка діагностували струс мозку та закриту-черепно-мозкову травму. У вересні з опіками обличчя і очей в лікарні опинивсяя оператор одного з одеських телеканалів Андрій Кульба. В його бік розпилили газовий балончик.

– На фоні атмосфери ворожнечі до медіа та журналістів, якою переповнені соцмережі, фізичні атаки транслюють очевидний сигнал – професія журналіста є небезпечною, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Аби захистити права працівників ЗМІ на професію, а громадян – на правду, держава має забезпечити оперативні розслідування атак та належне покарання нападників. Та поки що, лише регулярно отримуємо новини не про справедливість, а про напади.

«Індекс фізичної безпеки журналістів» –  щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів в Україні, над яким працюють НСЖУ , громадські організації «Інформаційна безпека» та «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси. 


Нагадаємо, 4 травня черкаському журналісту Вадиму Комарову невідомий розбив голову, завдавши три удари по голові тупим металічним предметом. Не виходячи з коми, Комаров помер.

 

Оператора 24-го каналу та «Вістей» харків’янина Вадима Макарюка побили, коли він знімав сутичку на ринку Барабашова. За свідченнями очевидців, за журналістом погналися 10-15 молодиків. В обличчя чоловікові бризнули газом, забрали камеру, повалили і били ногами. Відеокамеру згодом знайшли, але без картки пам’яті. 

 

 Поділитися