MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: «Дії силовиків спрямовані на залякування», – каже адвокатка (ОНОВЛЕНО)РФ: Суд не взяв до уваги порушення права на захист громадського журналіста МемедеміноваКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення воліКрим останнім часом (15.05.–22.05.2018)До 74-ої річниці депортації кримських татарКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомоги

Крим: Пости в соцмережах є вельми небезпечними, вважає адвокат

24.10.2019   
ХПГ-інформ
На думку Еміля Курбедінова, записи в соціяльних мережах в окупованім РФ Криму стають доказами російських слідчих органів у особливо тяжких обвинуваченнях. Найбільш небезпечною є «ВКонтакте».

Кримський адвокат Еміль Курбедінов вважає, що пости в соціяльних мережах в окупованім Російською Федерацією Криму стають доказами російських слідчих органів у особливо тяжких обвинуваченнях, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии».

Адвокат Еміль Курбедінов (фото: Аліна Смутко, RFE/RL)

«Наприклад, багато-хто з кримчан сидять за так званими „терористичними“ статтями, і обов’язково у матеріялах кримінальної справи є скріншоти із соцмереж, що показують, яку вони там займали проукраїнську чи іншу позицію. Як і в моїй справі, це був скріншот із фейсбука та з „ВКонтакте“. Скріншоту достатньо для суду», – сказав Курбедінов.

Найбільш небезпечною є, на думку адвоката, соцмережа «ВКонтакте», яка, вважає він, підконтрольна ФСБ РФ.

«Якщо ви листуєтеся у „ВКонтакте“, завжди є ризик, що ваше листування цілковито під наглядом. Я можу навести приклад, як хлопці створили групу, де листувалися, збиралися піти в похід, і одному з цих хлопців зателефонував співробітник ФСБ і сказав, що один з його колег піде в похід із ними», – розповів адвокат.

Еміль Курбедінов представляє інтереси українських в’язнів у Криму та РФ, також він представляв інтереси захоплених ФСБ українських моряків. Очевидно через це адвокат зазнає тиску з боку окупаційної влади.

Наприклад, у листопаді минулого року до адвокатського офісу увірвалися силовики в масках. Як з’ясувалося, це були співробітники російського Центру з протидії екстремізму та прокурор, які вручили Курбедінову пересторогу про неприпускання порушення законодавства у сфері екстремізму і тероризму.

Фото з фейсбуку адвоката Едема Семедляєва

У грудні минулого року підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Курбедінова на 5 діб за ст. 20.3 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення (пропаганда або публічне демонстрування атрибутики або символіки екстремістських організацій) за пост 2013 року в соцмережі Facebook.

У січні сього року Міністерство юстиції РФ вимагало виключити Курбедінова з «Кримської центральної колегії адвокатів» до 1 березня. Російський Мінюст посилався на два рішення підконтрольних московській владі районних судів Криму, які розглядали адміністративні справи щодо Курбедінова за обвинуваченням в екстремістській діяльності. Проте, Курбедінова з Колегії не виключили.

«Колегія ухвалила рішення не виключати мене зі своїх лав. Дякую президентові Адвокатської палати Криму Канчі Олені Андріївні за принципову й сильну позицію! А також голові колегії Веліляєву Ісляму! І всім тим, хто підтримав мене! Разом ми сила!» – написав у лютому адвокат у фейсбуці.


У жовтні під час презентації 27 доповіді Моніторингової місії ООН щодо ситуації в Україні, зокрема про порушення людських прав у Криму, говорилося, що «із Криму продовжують вивозити затриманих осіб на територію Росії та обвинувачувати людей в екстремізмі за пости в соцмережах, оприлюднені ще до окупації півострова».

З кінця березня 2019 року в РФ діє новий закон про відповідальність за розповсюдження фальшивих новин та образу влади й державних символів в інтернеті.

 Поділитися