MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Євросуді перебуває близько 5000 індивідуальних заяв по Криму та збройному конфлікту на Сході України

25.10.2019   
ХПГ-інформ
Окрім того Мінюст повідомив, що протягом 2014–2015 років український уряд подав до ЄСПЛ кілька міждержавних заяв проти РФ щодо порушення людських прав на тимчасово окупованих територіях.

Станом на жовтень біжучого року у провадженні ЄСПЛ перебуває понад 5000 індивідуальних заяв, пов’язаних з анексією Криму та збройною агресією Російської Федерації на Донбасі, поданих фізичними та юридичними особами, – таку інформацію надали у пресслужбі Мінюсту України у відповідь на запит ІА УНН.

«Щодо кількості позовів, поданих фізичними та юридичними особами… станом на жовтень 2019 року в провадженні ЄСПЛ перебуває понад 5000 індивідуальних заяв, пов’язаних з анексією АРК та збройною агресією Російської Федерації на Донбасі. Вказані справи подано в основному проти двох держав – України та Російської Федерації», – мовиться у відповіді міністерства з посиланням на дані Євросуду.

Також у Мінюсті зазначили, що протягом 2014–2015 років український уряд подав до ЄСПЛ кілька міждержавних заяв проти Російської Федерації щодо порушення людських прав на тимчасово окупованих територіях.

«Станом на 22 жовтня 2019 року у провадженні ЄСПЛ знаходиться 5 міждержавних справ України проти Російської Федерації», – повідомила пресслужба міністерства.

Ось перелік цих справ:

• «Україна проти Росії» за № 20958/14 щодо тимчасово окупованої території АР Крим;

• «Україна проти Росії (ІІ)» за № 43800/14 щодо фактів викрадення на території Донецької та Луганської областей дітей-сиріт та дітей-інвалідів та їх незаконного переміщення на територію Росії;

• «Україна проти Росії» за № 8019/16 щодо подій на Донбасі;

• «Україна проти Росії» за № 38334/18 стосовно масових та систематичних порушень прав українських громадян, які незаконно утримуються та переслідуються на тимчасово окупованій території АР Крим та території РФ;

• «Україна проти Росії (VIII)» за № 55855/18 щодо військовослужбовців Військово-Морських Сил Збройних Сил України, захоплених у полон 25 листопада 2018 року в результаті нападу прикордонних катерів ФСБ РФ у районі Керченської протоки.

 Поділитися