MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

За ким стежать детективи НАБУ в Європейському суді з прав людини?

31.10.2019   
Євген Захаров
НАБУ незаконно здійснює негласне стеження в Європейському суді. Більшої ганьби Української держави просто не може бути!

Так, шановний читачу, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вже стежить невідомо за ким у Страсбурзі! Детектив НАБУ Сергій Рокунь разом із колегою, ім’я якого ще треба уточнити, летіли з Києва у Франкфурт в одному літаку разом із директором НАБУ Артемом Ситником та його першим заступником Гізо Углавою. А потім пан Рокунь не міг втриматися, щоб не засвідчити своє перебування у Страсбурзі через вміщення в Інстаграмі свого фото на фоні шпилю знаменитого Страсбурзького собору. Ось, подивіться:

Ну, просто, як любителі архітектури «Петров» та «Боширов» милувалися шпилями собору у Солсбері!

За даними джерела, Артем Ситник особисто підтвердив проведення стеження у Європейскьому суді.

Як повідомило інше джерело, у відповідному органі Ради Європи розпочато службове розслідування щодо цих незаконних дій.

Дії НАБУ є безпрецедентними, такого собі не дозволяв ніхто і ніколи. Європейський суд з прав людини знаходиться під міжнародним імунітетом. Для проведення таких слідчих дій недостатньо рішення суду (і який український суддя наважиться на такий дозвіл?!). Проведення слідчих дій поза межами України, ще й відносно поважної міжнародної судової установи є недопустимим. Тобто ці дії беззаперечно є незаконними та злочинними.

Наслідки цієї історії можуть бути жахливими, їх навіть важко передбачити. Як на мене, це незаконне стеження може бути кваліфіковане як шпигунство. Це може вплинути на ставлення до України в Раді Європи, зокрема, в Європейському суді з прав людини. Під загрозою розгляд тисяч заяв українців проти України, п’яти міждержавних справ України проти Росії з приводу окупації Криму та частини Донецької та Луганської областей.

Питання, хто і навіщо руками НАБУ знову втягує Україну в міжнародний скандал, який ганьбить Українську державу?

Продовження: Незаконні дії НАБУ можуть тягнути за собою обвинувачення України у тиску на Європейський суд з прав людини

 Поділитися