MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Олега Приходька залишили під вартою

01.11.2019   
ХПГ-інформ
Підконтрольний Кремлю суд відхилив апеляційну скаргу на арешт проукраїнського активіста, відхиливши клопотання захисту про вилучення деяких матеріялів зі справи.

Підконтрольний московській владі Верховний суд Криму вчора, 31 жовтня, відхилив апеляційну скаргу на арешт Олега Приходька – проукраїнський активіст залишатиметься під вартою до 10 грудня. Про це повідомив сайт проєкту «Крым. Реалии».

Олег Приходько (фото: krymr.org, RFE/RL)

Як розповів адвокат Приходька Назім Шеїхмамбетов, судове засідання з невідомої причини розпочалося майже із трьохгодинною затримкою. Під час засідання захист заявив низку клопотань про вилучення деяких матеріялів справи, наданих слідством до суду першої інстанції, тобто співробітниками ФСБ РФ.

«Зокрема це матеріяли оперативно-розшукових заходів, які стали підставою для порушення кримінальної справи, підозри у скоєнні інкримінованих злочинів, і, наслідком, обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Проте суд не надав належної оцінки доводам захисту і відхилив клопотання, залишивши ухвалу суду першої інстанції чинною», – повідомив адвокат.

Нагадаємо, українського активіста Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну, і дрібницями витребеньки. А потім знайшли вибухівку», – розповіла дружина активіста Любов Приходько, яка проходить у справі як свідок.

10 жовтня підконтрольний московський владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька на два місяці – він перебуватиме в СІЗО до 10 грудня.

28 жовтня ФСБ РФ поставила Приходьку обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

 Поділитися