MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Помер правозахисник Сергій Шаров-Делоне

08.11.2019   
ХПГ-інфо
Сергій Шаров-Делоне виступав громадським захисником обвинувачених у «болотній справі». Працював у фонді допомоги в’язням і опікувався московською школою громадських захисників. Він – двоюрідний брат Вадима Делоне, одного з сімох учасників акції на Красній площі в Москві в 1968 році на знак протесту проти введення радянських військ до Чехословаччини.

Учора, 7 листопада, помер російський правозахисник Сергій Шаров-Делоне. Про це повідомив його син Олександр Шаров і керівниця організації «Русь сидящая» Ольга Романова, – передає російська служба «Радіо Свобода».

Сергій Шаров-Делоне народився в 1956 році в сім’ї науковців. Закінчив Московський архітектурний інститут. Працював у інституті містобудування, займався реставрацією. Автор монографії про володимирську архітектуру «Люди й камені Північно-Східної Руси. XII століття».

Шаров-Делоне був членом групи громадського розслідування демонстрацій у Москві на Болотній площі у травні 2012 року напередодні інавгурації В. Путіна на третій президентський термін, виступав громадським захисником обвинувачених у «болотній справі». Працював у фонді допомоги в’язням і опікувався московською школою громадських захисників.

Сергій Шаров-Делоне – двоюрідний брат правозахисника Вадима Делоне, одного з сімох учасників акції на Красній площі в Москві в 1968 року на знак протесту проти введення радянських військ до Чехословаччини[1].

У серпні 2018 року Шаров-Делоне вийшов на Красну площу в пам’ять про «Демонстрацію сімох». Тоді його затримали, а пізніше оштрафували.


[1] 25 серпня 1968 року о дванадцятій годині дня семеро демонстрантів – Наталя Горбаневська, Віктор Файнберг, Лариса Богораз, Павло Литвинов, Костянтин Бабицький, Вадим Делоне та Володимир Дремлюга – сіли на парапет біля Лобного місця і розгорнули плакати: «За нашу і вашу свободу!», «Руки геть від ЧССР!», «Ганьба окупантам!», «Хай живе вільна і незалежна Чехословаччина!». За кілька хвилин демонстрантів арештували, побили й доставили до відділення міліції. Пізніше Делоне і Дремлюга були покарані тюремним ув’язненням, Бабицький, Богораз і Литвинов – засланням, Файнберг і Горбаневська – примусовим психіятричним лікуванням.

 Поділитися