MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Міжнародний суд ООН виніс проміжне рішення у справі Україна про РосіїМіжнародний суд ООН: Росія винна у фінансуванні тероризму і расовій дискримінації. ЧастковоМін’юст запустив сайт про юридичне протистояння України й РФРішення Суду ООН чекати мінімум два рокиВ ООН вперше назвали агресією те, що відбувається у КримуГенасамблея ООН ухвалила резолюцію по КримуГенеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо прав людини в КримуПорушення людських прав в анексованому Криму тривають, – Верховний комісар ООНТортури, жорстоке поводження та інші порушення – Генсек ООН опублікував другу доповідь по КримуМоніторингова місія ООН про переслідування у Криму та на ДонбасіНайбільший провал у системі освіти через пандемію, – Антоніу ҐутеррешОкупований Крим: 45 зниклих безвісти, доля 15 досі невідомаКрим: Місцевого жителя засудили за участь у «незаконному збройному формуванні»Крим: Підконтрольний Кремлю суд залишив вирок Наріману Межмедінову чиннимКрим: Кримського татарина засуджено до 6 років за участь у добровольчому батальйоні

Міжнародний суд ООН визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії

08.11.2019   
ХПГ-інформ
Київ звинувачує Москву у підтримці тероризму на Сході України та расовій дискримінації в Криму.

Міжнародний Суд ООН відхилив попередні заперечення Російської Федерації у справі про застосування і тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії. 

Україна подала позов до Міжнародного суду ООН у січні 2017 року. Наша країна  вимагає притягнення Російської Федерації до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом її незаконної агресії. Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, надаючи зброю та інші види допомоги незаконним збройним формуванням, які причетні до численних актів тероризму. Серед них – збиття літака малайзійських авіаліній рейсу MH17, обстріли жилих районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи, вибух під час мирного зібрання в Харкові. 

Крім того, Росію звинувачують у «кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема етнічних українців і кримських татар». Маються на увазі такі прояви, як заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, зникнення, вбивства, обшуки, затримання, обмеження у використанні української і кримськотатарської мови.

19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасове рішення за позовом України і зобов’язав Росію забезпечити дотримання прав кримських татар, дозволити Меджліс кримськотатарського народу, забезпечити доступність освіти українською мовою. Росія це рішення проігнорувала.

«У 2017 році після належного виконання всіх виснажливих досудових процедур ми звернулися до Світового Суду з проханням розглянути спір щодо нехтування Росією згаданими вище Конвенціями. У 2018 році ми подали свій Меморандум, який детально фіксує і описує кожний факт порушення Росією своїх міжнародно-правових зобов’язань. Росія вирішила не відповідати на наш меморандум та скористалась своїм правом висловити заперечення щодо наявності у Суду юрисдикції, затягуючи Суд і нас у свою улюблену юридично-казуїстичну гру», – написала своїй сторінці у фейсбуці заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції  Лана Зеркаль. Вона опублікувала результативну частину рішення суду.

Сьогоднішне рішення Міжнародного суду ООН є світовим прецедентом і буде наддорого коштувати Росії, написав у твіттері ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

 Поділитися